Eesti uudised
KOMMENTEERI: mis kummalisi nimesid tead?

Kas sa paneks oma lapsele nimeks Lohe, Mango, Mannjaana või Yohely? (1)

Toimetas Karoliina Vasli, 5. september 2012 09:16
Mida küll lapsele nimeks panna, mõtleb iga tulevane lapsevanem. Variante on palju. Kas liigagi palju ning fantaasia kipub liiga elavaks minema? Pilt on illustreeriv!Foto: KRISTJAN TEEDEMA POSTIMEES
Kas sina paneksid oma lapsele nimeks Lohe, Konon või Amon-Re? Eestis leidub inimesi, kes oma võsukesed just nõnda nimetanud. Muide, need on täiesti kooskõlas nimeseadusega.

Ajakiri Pere ja Kodu toob oma septembrinumbris nimeteadlase Annika Hussari uurimistööle toetudes välja huvitavaid leide tüdrukute ja poiste nimede puhul.

Tüdrukud: Evulla, Kustuta, Angry, Kaveri, Yohely, Charlize Vihmapisar, Silli, Abigail, Carola Trixibell, Mannjaana, Pernilla-Noemia, Andtriine, Mandi, Läman, Demietria, Mesike.

Poisid: Lohe, Amor, Ef Nei Net, Eros, Troy, Trevoli, Lucifer, Pöök Ore, Essu, Mango, Frensis-Kventin, Rhett-Roan, Konon, Roel, Amon-Re, Kerr, Arb-Aho.

Samal teemal

Cokõ või Õlco on keelatud

Samas võeti 2005. aastal vastu uus nimeseadus, mis pidi isikunimede nõudeid karmistama. Aga sedagi annab mitmeti tõlgendada. Näiteks võib panna lapsele ikka võõrkeelse nime, kui see vastab selle keele õigekirjutuse reeglitele. Mainitud nimesid vaadates võis näiteks Charlize Vihmapisara puhul esimese nime puhul eeskujuks olla kuulus Hollywoodi näitlejatar Charlize Theron.

EKI keelenõuanne toob lisaks välja, et täiesti väljamõeldud nime puhul peab see vastama eesti õigekirjareeglitele (nimes ei tohi olla võõrtähti c, q, w, x, y; nime kirjapilt ja hääldus peavad kokku käima). Panna ühte nimesse kokku näiteks c ja õ on uue seaduse mõttes sobimatu. Cokõ või Õlco näiteks ei sobiks.

Lugejad, mis kummalisi nimesid olete kuulnud? Kirjutage neist kommentaariumis! Mõne päeva pärast võtame kommentaarid kokku ja toome välja, mis pentsikuid nimesid on Eestis pandud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee