Erki KorpFoto: Mihkel Maripuu/Postimees
Toimetas Kristin Aasma 5. september 2012 09:12
Tallinna Nõmme linnaosa halduskogu liige Õnne Pillak leiab, et Nõmme linnaosavanem Erki Korp peaks seoses linnaosa rahade ebamõistliku kasutamisega ametist tagasi astuma.

„Nõmme eelarvevahendite kasutamise eesmärk peab olema otseselt nõmmelaste heaolu parandamine. Linnaosavanema kallid välisreisid, viinapudelitekomplektid ja kinkekaardid siinsete inimeste elukeskkonda paremaks ei muuda," ütles Pillak, tuues näiteid Nõmme linnaosavanema kulutustest.

Alles hiljuti oli linnaosavanem Erki Korp avalikkuse huviorbiidis maksumaksja poolt kinnimakstud kalli Florida reisiga. Nüüd on selgunud, et esimese poolaastaga on enamus linnaosa eelarvest ära kulutatud.

„Nõmme linnaosavanema süüdimatu raha kulutamise tulemusel on esimese poolaastaga kulutatud ligi 76 protsenti eelarvest, mis tähendab, et aasta teine pool on ilmselgelt alarahastatud. Samas ei ole Korp teinud vajalikke samme kulude kontrolli alla saamiseks," märkis Pillak, lisades, et vastavalt Nõmme põhimäärusele otsustab just linnaosavanem linnaosa eelarve kasutamise üle.

„Selle asemel, et maailmas maksumaksja raha eest ringi reisida, viinapudeleid jagada ja muid ebamõistlikke kulutusi teha, peaks linnaosavanem senisest enam keskenduma Nõmme elukeskkonna arendamisele. Ta peaks seisma selle eest, et Nõmme saaks investeeringuteraha, et valmis ehitada Nõmme Gümnaasiumi kõrvale spordihoone, remontida ära Hiiu tänav ja lõpuks ometi kaitse alla võtta Pääsküla ja Harku rabad. Kuid need teemad ei paista teda huvitavat," lausus Pillak.

Õnne Pillaku hinnangul ei sobi sellise käitumisega isik Nõmme linnaosavanemaks ning ta peaks tõsiselt kaaluma ametist tagasi astumist.