Eesti uudised

Ajupesu? Bussipaviljonid reklaamivad jumalat (154)

Eiris Teeveere, 5. september 2012, 07:00
INFORMEERIB: Korraldajate sõnul ei ole kampaania taotlus ajupesu, vaid ristiusu tutvustamine. Foto: Arno Saar
Bussiootepaviljonide külge ja mitmesse online’i uudisteportaali ilmunud "Jumal.ee" reklaamid on osa suurest kampaaniast, mis aitab anoreksia, koolikiusamise või enesetapumõtete käes vaevlevaid inimesi, kinnitavad korraldajad. "See on ju ajupesu! Usu peale surumine!" käratab aga paarikümneaastane Markus.

Esmalt jäi talle reklaam silma ühel populaarsel veebilehel ning teine kord pidi ta plakatiga mitu minutit tõtt vaatama autoga linnas ummikus istudes. "Ma ei ole usklik, aga ma polegi veel kuulnud, et kuskil sedasi jumalat reklaamitakse." Markus leiab, et kuna Eestis võib põhiseaduse järgi igaüks uskuda seda, mida ta ise tahab, on see usuvabaduse rikkumine.

Rahaliselt toetab reklaamikampaaniat mittetulundusühingu emaorganisatsioon Agape Euroopa, aga ka mitu fondi ja annetajat on Agape tööga seotud. Kui palju suurejooneline kampaania maksma läheb, ei soovi ühing Murfitti sõnul avaldada. "Meie taotlus on rääkida reaalseid lugusid inimeste kokkupuutest jumalaga."

Mis võiks kampaaniast saadav kasu olla, ei oska ta aga vastata. "Kasu on suhteline mõiste. Kellele kasu? Me usume, et kui inimesed leiavad oma probleemidele lahendused, kui ühiskonnas on rohkem lootust ja headust, saame kõik sellest kasu," räägib Murfitt.

Veebileht, kus inimesed räägivad oma lugusid kokkupuutest jumalaga, on vaid üks kogumikust. Varsti avanevad ka veebilehed koolikiusamise ja enesetapu kohta. Hiljem on planeeritud lehekülg söömishäirete käes vaevlevatele inimestele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee