Eesti uudised

Nõo reaalgümnaasium viiakse Tartusse viide eri kohta (16)

MAARIUS SUVISTE, 31. august 2012 06:59
EHITUS NÕOS: Tartumaal Nõos käivad reaalgümnaasiumi suuremahulised ehitustööd. Juulis 2013 peab ehitus lõppenud olema. Ja koolipere saab Tartust tagasi kolida.Foto: Aldo Luud
"Kindlasti ei saa lihtne olema. Aga nagu klassikud ütlevad: probleemid on selleks, et neid lahendada," ütleb Nõo reaalgümnaasiumi direktor Jaanus Järveoja selle kohta, et kool Tartusse kolis.

Uus kooliaasta algab Tartumaal asuva Nõo reaalgümnaasiumi õpilastele Tartu linnas viies õppehoones. Ja nii terve õpi-aasta.

Kooli juhtkonna ruumid ja kantselei on aadressil Nooruse 9. Samas hakkab olema ka kõige rohkem tunde. Peale selle toimuvad tunnid poole kilomeetri kaugusel Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli hoonetes. Teised majad on aadressil Nooruse 5 (seal on ka kooliõpilaste ühiselamu) ja Nooruse 1 (Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut). Reaalgümnaasiumi õpilased hakkavad käima veel ülikooli Chemicumis aadressil Ravila 14A ja sellest üle tee asuvas Biomeedikumis.

"Kõik õppehooned on suhteliselt kompaktselt koos. Eks enne tuleb õpilastele paar ekskursiooni teha. Eksimusi võib ette tulla, aga küll kohaneme," ütleb Nõo reaalgümnaasiumi direktor Jaanus Järveoja.

Kooli juhtkond on teada andnud, et ühel klassil ei toimu kõik tunnid samas hoones.

Nõo reaalgümnaasium kolis Tartusse, sest algas kooli renoveerimine. "Selle üks osa oli ühiselamu lammutamine. Me ei näinud võimalust Nõkku jääda," lausub Järveoja. Tema sõnul ehitatakse uus ühiselamu, millel on kolm korpust, ka õppehoone tuleb uus.

"See ehitus on viis-kuus aastat jutuks olnud." Tagasi Nõo alevikku kolib kool järgmisel aastal – keset palavat suve peab ehitus lõppenud olema. "Kõige kurvemas seisus on praegused XII klassi õpilased – nemad enam Nõkku uutesse ruumidesse ei saa. Praegused X ja XI klass näevad ka uued ruumid ära," ütleb Järveoja.

Tema sõnul hakkab Nõo reaalgümnaasiumis õppima 245 õpilast. X klassi tuleb 77 õpilast. Eile andis kooli koduleht teada, et seoses remondi viibimisega tervishoiu kõrgkooli ühiselamus on esimene koolipäev 4. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee