Maailm

Mõrvatud Eva Rausing enne surma: ma tean, kes tappis Rootsi peaministri! (32)

Toimetas Liina Metsküla, 29. august 2012 16:10
Hans ja Eva RausingFoto: AP/Scanpix
Möödunud kuul surnuna leitud miljardär, Tetra Pak pakendifirma looja poja Hans Kristian Rausingi abikaasa Eva Rausing saatis enne surma ühele ajakirjanikule kirja, milles ütles, et teab, kes tappis Rootsi peaministri Olof Palme.

Esimest korda kirjutas Eva Rausing ajakirjanikule Gunar Wallile 2011. aasta juunis. E-maili pealkirja real oli lause: "Ma tean, kes tappis Olof Palme", vahendab The Local.

"Minu nimi on Eva Rausing ja ma olen abielus Hans K. Rausingiga. Hiljuti sain oma abikaasalt, kellega olen olnud abielus 20 aastat, teada, et XX on Olof Palme mõrva taga. Minu abikaasa sai sellest palju aastaid tagasi juhtumisi teada ja see avaldas talle väga halba mõju. Ma arvan, et tean, kuhu mõrvarelv peidetud on," olevat Eva Rausing kirjutanud. Samuti tunnistas naine, et kardab XX-i väga.

Tema sõnul oli Palme mõrva põhjuseks rahaasjad: ärimees, kes lasi Palme kõrvaldada, kartis, et peaminister ohustab tema äri.

Ajakirjanik ja Eva Rausing vahetasid kolme nädala jooksul e-maile, kuni naine lõpuks enam ei vastanud.

"Ärge lõpetage uurimist, kui ma peaksin järsku surema. Lihtsalt nali, ma loodan," kirjutas naine isegi.

Ajakirjanik Gunnar Wall tunnistas, et ta ei võtnud Rausingi kirju varem kuigi tõsiselt. Kui mees kuulis, et naine on kahtlastel asjaoludel aasta hiljem surnud, hakkas ta mõtlema, et kogu lugu võis tõene olla.

Nüüd plaanitakse Hans Kristian Rausingut seoses Palme mõrvaga küsitleda.

Rootsi peaminister Olof Palme tulistati 1986. aasta veebruaris Stockholmi tänaval jalutades surnuks. Tema mõrv on tänaseni lahendamata.

Samal teemal

05.05.2016
Uimastite küüsis tetrapakendi­miljardär varjas oma naise surnu­keha kaks nädalat
21.02.2011
130 inimest on Rootsi politseile pihtinud: mina tapsin Olof Palme!