Eesti uudised

Postimees: Kristen Michali juhtum triivib kohtu poole (40)

Toimetas Kristin Aasma, 27. august 2012 12:05
Justiitsminister Kristen MichalFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna rahastamisskandaali uurimises tõmmatakse otsi kokku ning justiitsminister Kristen Michali edasine saatus - kas ta saab süüdistuse või mitte - selgub Postimehe andmetel hiljemalt nädala pärast.

Üle kolme kuu kestnud uurimise käigus on tunnistajatena seni üle kuulatud 30-40 Reformierakonna liiget ning määravaks saab, kas peale Reformierakonna rahastamisskeemi paljastanud Silver Meikari on veel keegi sama skeemi üles tunnistanud ja kas seda näitavad ka tunnistajate kontode väljavõtted, kirjutab Postimees.ee.

On väike võimalus, et tõendeid asja kohtusse saatmiseks napib, kuid juhtumi selline lõpetamine oleks poolik, kuna õhku jääb poliitilise kallutatuse kahtlus ja prokuratuuri töö ei paistaks põhjalik, avaldas Postimehele arvamust üks kohtunik, kes pidas selles juhtumis nõrgemate väljavaadetega pooleks Michalit.

Küsimuse peale, mis juhtuks siis, kui kohtus jääks Meikari sõna Michali ja Lillo sõna vastu, arvas mitu asjatundjat, et eelis on Meikaril, kelle väiteid toetavad kontoväljavõtted, mis näitavad raha liikumist.

Võib ka juhtuda, et kui peale jääb Michali-Lillo sõna, siis tuleb Meikaril seletada tundmatu raha päritolu, arutles üks asjatundja.

Samal teemal

29.08.2012
Kalle Palling sai kahtlustuse kahes kriminaalkuriteos
04.08.2012
Ansip: Michalil pole põhjust tagasi astuda
01.08.2012
Justiitsminister Michal oma ametist enne kohut ei tagane
30.07.2012
SEITSE(!) TUNDI: Michal pääses lõpuks ülekuulamiselt