Muusika

Eliisa Kõiv laulab veel vaid duši all (13)

Kais Allkivi, 25. august 2012, 09:01
TAHAB hoopis psühholoogiks: USAs laineid lööva Kerli Kõivu noorem õde Eliisa Kõiv kujutaks end tulevikus ette pigem psühholoogina kui lauljana.  MEELIS TOMSON
"Eesti otsib superstaari" viienda hooaja eelvoorud on täies hoos. Täna-homme astuvad Tallinnas žürii ette sajad pabinas noored. Õhtuleht aga uuris, millega tegelevad eelmiste aastate finalistid, keda pole mõnda aega lavadel näha olnud. Kes on laulmisele truuks jäänud, kes sellest sootuks loobunud?

"Mina ei tegele praegu üldse muusikaga," tunnistab lauljatar Kerli Kõivu väikeõde Eliisa (22). "Elu on praegu lihtsalt nii läinud. Õpin Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd ja sotsiaalpoliitikat," põhjendab ta. Pärast staarisaate kolmanda hooaja finaalist pudenemist võttis Eliisa akude laadimiseks akadeemilist puhkust, ent on nüüd taas koolipinki naasnud.

Muusikaga puutub ta kokku üksnes kuulaja ja kontserdikülastajana. "Ei ole üldse laulnud viimasel ajal. Kodus laulan duši all võib-olla," kihistab ta. Ometi lubas Eliisa 2009. aasta novembris Õhtulehele: "Muusikategemist ma kindlasti ei jäta ning mis tulevikku puutub, siis jah, tegelikult tahaksin väga saada professionaalseks ja hinnatud artistiks."

Praegu selgitab ta, et unistus lauljakarjäärist oli vaid hetkeline mõttevälgatus. Omal ajal spontaanselt langetatud erialavalikuga on ta enam-vähem rahul, kuigi kujutaks end tulevikus ette pigem psühholoogina.

Raimondo Laikre: töötasin kolm kuud laeva peal

"See suvi on läinud täiesti korraliku koormuse all. Kui ka eestlased mind näinud ei ole, siis olen olnud kolm kuud järjest õhtuti laeva peal soomlasi lõbustamas. Ma vaatasin just paar päeva tagasi, et mul on see suvi olnud pea 70 esinemist. Sealhulgas on ka muid asju, aga põhiliselt siiski laevakontserdid. Praegu on seal kava "Tribuut Briti popmuusikale": Freddie Mercury, Elton John, Biitlid," loetleb Raimondo Laikre (29). Esimesel saatehooajal neljandaks tulnud laulumeest on viimasel paaril aastal vähe märgata olnud, ent ta kinnitab, et elatub endiselt muusikast. "Paar head muusikut on minuga rääkinud, et tahaks hakata sügisest midagi tegema. Sügisest on laevakoormus märksa väiksem. Siis saan ma tegelda nii-öelda ka oma asjaga."

Rivo Kingi: teen muusikat nii bändis kui ka solistina

Esimese hooaja finalist Rivo Kingi (25) teeb sooloartistina Centroni nime all klubimuusikat, mängib klahvpille ja produtseerib laule elektro- ja rokkbändis Epordwerk. "Bändiga on käsil plaadi salvestamine. Mu sooloprojektil on vaja veel mõni lugu teha," avaldab Rivo, et peagi on tal sooloalbumigi laulud koos. Aeg-ajalt astub ta üritustel üles diskorina ja on teinud remix’e teistelegi.

Katrin-Merili Poom: tahan laule kirjutada

Viimasel hooajal võistelnud Katrin-Merili Poom (20) alustab teist kursust Georg Otsa muusikakoolis rütmimuusika õppesuunal laulu erialal. "Sel suvel viibisin kaks kuud rahvusvahelises projektis nelja riigi muusikutega. Musitseerisime koos ning esinesime mitmes Euroopa riigis," räägib ta. Eestis on ta koostööd teinud kaasfinalisti Artjom Savitskiga, kellele möödunud aasta lõpul singli "Ainus soov" salvestusel tausta laulis. Katrinit paeluvad pop- ja rokkmuusika ning akustiline folgisugemetega indie-rokk. "Hetkel on üks minu põhieesmärke tegelda muusika kirjutamisega. Oma lood tahaks ikka ise valmis meisterdada."

Muusikarindel jätkavad veel...

Teisel hooajal esinelikusse mahtunud Artur Rassmann (24) proovis aasta algul õnne ka põhjanaabrite superstaarisaates ja jõudis stuudiovooru. Noormees uskus, et rokimaana tuntud Soomes võiks tal olla suurem šanss läbi lüüa. Kolmandal hooajal finaali pääsenud Anne Arrak (23) õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias džässlaulu. Esikhooaja finalist Mariann Saar (23) lõpetas mullu Otsa kooli, kus õppis rütmimuusika suunal laulmist. Nüüd tudeerib ta vokaaltehnikat Inglismaal Brightoni modernse muusika instituudis.

Loobujad

Andrei Ozdoba aja neelavad töö ja kool

2010. aastal esines endine Ursula trummar, kolmanda saatehooaja finalist Andrei Ozdoba (25) Malcolm Lincolni saateansambli Manpower 4 koosseisus isegi Eurovisionil. "Laulmise ja muusikaga mul praegu väga palju pistmist ei ole. Kogu aeg kulub töö ja kooli peale. Lisandunud on ka igasugu muid hobisid, nagu pildistamine," selgitab ta nüüd. Andrei õpib IT Kolledžis IT-süsteemide administreerimist ja töötab Elionis tootejuhina. "Kodus vaikselt ikka istun klaveri taha või võtan kitarri kätte. Kogu aeg mõtlen, et peaks muusika jälle tõsisemalt käsile võtma, aga pole veel mahti olnud. Olen uurinud, kellega võiks hakata bändi tegema," räägib Andrei. Sooloesinemiskutseid ligi kolm aastat pärast staarivõistlusel osalemist enam ei tule.

Nele Kirsipuust on saanud filmitudeng

"Puutun muusikaga kokku nii palju, et ma õpin filmi – see on audiovisuaalne ja muusika on ka väga olulisel kohal. Aga laulmisega eraldi ei tegele," ütleb Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudeng Nele Kirsipuu (21), kes viibib jõuludeni vahetusprogrammi raames Tšehhis Prahas. Tütarlaps nimetas juba 16aastaselt esimese hooaja finaalsaadete ajal laulmist lihtsalt põnevaks hobiks. Ta oli sellega tõsisemalt tegelnud vaid aasta ega uskunud, et hakkaks sellega elus leiba teenima. Hobikorras on ta siiski laval käinud: eelmise aasta "Eesti laulu" finaalis oli ta Marilyn Jurmani taustalaulja ja -tantsija, mullu mais osales Tallinna vanalinna päevadel etendunud muusikalis "Avatud südamega linn".

Teisel hooajal vaid Jana Kasele alla jäänud Arno Suislep (32) hoidub avalikkuse tähelepanust. Juba kevadel 2009 avaldas ta ajakirjale Naised, et laulmisega ta suurt enam ei tegele: "Hetkel mängivad minu elus rolli olulisemad asjad." Nimelt siirdus Arno Soome füüsilist tööd tegema. "Siin banaanivabariigis saab muusikaga raha teenida siis, kui otsustad paljudele meele järele olla," leidis ta. Siiski lubas Arno, et millalgi tuleb ka album. Viimati esines ta suurel laval veebruaris 2010 Rock Cafés Urmas Alenderi laulude kontserdil.

Eliis Pärna töötab reklaamifirmas

"Suuri kontserte mul pole. Tegelen muusikaga ainult nii palju, kui hingele vaja," ütles mullu juunis Õhtulehele teise hooaja finaalis võistelnud Eliis Pärna (23), kes on lõpetanud Balti filmi- ja meediakoolis audiovisuaalse meedia õpingud ja töötab neljandat aastat reklaamifirmas Monster Studio. TV3s "Stiilipäeviku" tegevprodutsendina ja "Nurgakivi" saatejuhina tegutsenud Eliis on pärast staarisaadet suurel laval üles astunud üheainsa korra: Ellerheina kooriga Estonia kontserdisaalis.

Veel on laulmisest loobunud...

Teisel hooajal kolmandaks tulnud Kristiina Piperal (20) hakkas meediasuhtlusest hoiduma õige pea pärast televõistluse lõppu. 2008. aasta suvel Dagöga tuuritanud neiu on kadunud kui vits vette. Sama aasta finalist Kristjan Laas (22) on uudiskünnist ületanud küll pokkerivõlgadega, aga mitte edusammudega muusikas. Samuti teisel hooajal finaali jõudnud britt Timothy Jarman (26) on koos eestlannast abikaasaga tagasi Inglismaale kolinud, töötab seal IT-vallas, peab karnevalikostüümide äri ja nimetab laulmist oma hobiks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee