Eesti uudised

MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik: Eesti demokraatia vanker on kraavis (12)

Toimetas Karoliina Vasli, 19. august 2012, 22:19
MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik võttis 18. augustil Veneveres toimunud üldkoosolekul vastu deklaratsiooni „Eesti demokraatia eest!".

"Eesti demokraatia vanker on kraavis, sellest saavad aru kõik, kellel silmad peas. Aga osa meist teeb ikka veel nägu, nagu ei oleks suurt häda midagi," ütles ühingu Mõttekoja liige Andres Ammas. "Pealispinnal paistab, et meie valimised toimuvad vabalt ja ausalt, hääletajaid ei terroriseerita ja tulemusi ei võltsita. Kuid ometi ei ole meie valimised ei vabad ega võrdsed, uute ja võistlevate kandidaatide nimekirjade ülesseadmine on sama hästi kui võimatu."

"Aastate jooksul on kirjutatud valimisi ja erakondi käsitlevatesse seadustesse hulk valesid ja vigaseid norme, mis on kumuleerunud ja annavad nüüd üheskoos demokraatiat sisuliselt kägistava tulemuse. Kõige määravamaks sai aga Juhan Partsi peaministriks tõstnud koalitsiooni samm 2003. aastal, millega hüppeliselt suurendati riigikogus esindatud erakondadele riigieelarvest antavat rahalist toetust kaugele üle selle, mis oleks erakondade tegevuse toetamiseks vaja olnud," selgitas Andres Ammas.

"MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik on seisukohal, et praegune ebanormaalne olukord tuleb likvideerida nii kiiresti kui võimalik. Esimese ja kõige tähtsama asjana on vaja vähendada erakondadele riigieelarvest antavaid toetussummasid selliselt, et neid ei saaks kasutada valimiskampaaniate tegemiseks," ütles riigikogu liige Andres Herkel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee