Eesti uudised

Tartlased veepolitsei peale tigedad: näha pole neid kuskil! (13)

Vambola Paavo, 13. august 2012, 07:12
Lõuna prefektuuri kaater seisab tänavu jõude.
Tartu ettevõtja Alar Süüdeni sõnul sealkandis veel olles politseile loota ei maksa. "Kalli kaatri soetamiseks neil raha oli, aga sellele bensiini ostmiseks mitte," ütleb ta.

Ka mitmed teised Tartu ettevõtjad tunnistasid, et nad pole veepolitseid Emajõel märganud, ehkki suvi on juba ammu käes. Kui politseil on kitsas käes, siis ostku endale odavam kummipaat ja patrulligu sellega, oleks rohkem kasu, arvab Alar Süüden. Siiski, pärast kohalikus ajalehes ilmunud kriitilist lugu nähtamatu veepolitsei kohta olevat üle-eelmisel nädalal kaater vette lastud ja sellega tiir tehtud. Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peiteli sõnul pole Lõuna-Eestis veeliiklus võrreldav merel ja lahtedel toimuvaga. "Meil liiguvad jõgedel-järvedel enamasti harrastuskalastajad, kutselised kalurid ja ilusate ilmadega lõbusõitjad, seepärast siinkandis eraldi veepolitseiüksust ei ole. Liiklus pole siin tihe," ütleb Peitel. Prefektuuri käsutuses olevad seitse alust-paati täidavad erinevaid ülesandeid. Tööd jagub, selgitab Peitel. Küsimusele, kas prefektuuri käsutuses olev kaater suve teisel poolel Emajõel sõitjaile nähtavaks saab, jäi vastus saamata.

Lääne prefektuuris on suvi olnud veepolitseile töine: augusti alguse seisuga on veekogudel registreeritud 55 juhtumit. Üheks suurimaks probleemiks on madalikulesõidud, millest peaaegu pooled juhtuvad Rukkirahu ümbruses. Veepatrullid osutavad abi ka väikesaarte elanikele haigete transportimisel mandrile.

Põhja prefektuuris on veeliiklusteenistuses tööl neli politseinikku, vajadusel kaasatakse piirivalvurid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee