Krimi

Koolitüdruku Veronika Dari mõrvar jääb vangi (37)

Toimetas Marge Sillaots, 12. august 2012, 10:55
Dmitri Štšerbakov.Foto: Raigo Pajula/Postimees
Harju maakohus ei vabastanud enne tähtaega vanglast ligi seitse aastat tagasi Tallinnas Kadriorus Riigi Kinnisvara ASi toonase juhi Tiit Ottise tapmiskatse käigus koolitüdruk Veronika Dari mõrvanud noormeest.

Kohus nõustus prokuröriga ning jättis Dmitri Štšerbakovi (24) enne tähtaega vanglast vabastamata, ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ERRi uudisteportaalile.

Kohus märkis, et arvestades Štšerbakovi toimepandud kuriteo raskust ja ühiskonnaohtlikkust, ei ole tema ennetähtaegne vabastamine õigustatud.

Samal teemal

Alaealisena toime pandud mõrva eest kaheksa-aastase vangistuse saanud Dmitri Štšerbakovi karistusaeg lõpeb justiitsministeeriumi andmetel 2013. aasta 26. detsembril, kuid alates 2009. aasta detsembrist oli tal võimalik taotleda enda vanglast vabastamist elektroonilisele järelevalvele allutamisega.

Süüdistuse järgi tulistas Štšerbakov 2005. aasta 7. oktoobril kell 7.44 Tallinnas Kreutzwaldi 4 hoovist kõrvalmajast väljunud Ottise suunas neli lasku, mis sihtmärki ei tabanud.

Samas tabas üks lask aga Kreuzwaldi tänaval Vene gümnaasiumi poole läinud Darit oimukohta, kes sai raskelt vigastada ja suri teadvusele tulemata 2005. aasta 11. oktoobril Mustamäe haigla intensiivraviosakonnas.

Koos Štšerbakoviga viibisid kuriteopaigal Nikolai Galkovski, Aleksandr Semjonov ja Andrei Grišin, kuid uurimine tuvastas, et tulistaja oli just Štšerbakov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee