Elu

Ott geifestivalil: loeb iseloom, mitte seksuaalne orientatsioon! (52)

Karoliina Vasli, 9. august 2012, 06:54
KESET HOMOTRALLI: Värvikirev paraad Stockholmi tänavatel. Oma osa oli geifestivalil ka Ott Leplandil, ta astus üles suurel kontserdil.  TEET MALSROOS, Afp/Scanpix
"Väga hästi võeti vastu, lava ees oli kokku umbes 15 000 inimest," kiidab Stockholmi geifestivalil esinenud Ott Lepland. Ta kinnitab, et temal seksuaalvähemuste osas eelarvamusi pole.

Suurejooneline kontsert toimus eelmise nädala neljapäeval Tantolundeni pargis. See oli rahvusvahelise Stockholmi Parade’i üks peaüritusi. Ott Lepland leidis oma tihedas esinemisgraafikus aja, et teiste Eurovisioni lauluvõistluse staaride kõrval samuti lavale astuda. "Väga tore oli, väga hästi võeti vastu. Lava ees oli kokku umbes 15 000 inimest," meenutab Ott. "Olin ka esimene esineja." Ta märgib, et tema emakeelset eurolaulu "Kuula" laulsid kaasa ka välismaalased. Eurohiti kõrval esitas Ott ka "Süte peal sulanud jää" ingliskeelse variandi.

Peale tema astusid lavale näiteks Jedward ja Eric Saade. Kontserdi lõpetas südaöö paiku tänavune Eurovisioni lauluvõistluse võitja Loreen. Ott pidutsema ei jäänud. "Tegin oma etteaste ära, kuulasin kontserdi lõpuni ja läksin hotelli magama." Hommikul startis ta juba Eestisse tagasi. Nädalavahetusel võis Otti näha juba kodumaa lavadel.

Ott: ma ei näe mingit probleemi

Geifestivali käigus toimunud suurest ja värvikirevast paraadist, mis peeti laupäeval, jäi ta seega ilma.

Tundub, et Ott jättis festivalilkäinutele ka põgusa etteastega positiivse mulje. Üks fänn kirjutas neljapäevase kontserdi järel oma ajaveebis, et Ott on Eurovisionil teenitud kohta väärt. "Tema hääl on väga liigutav," kiitis ta.

Geifestivalidega on seotud palju eelarvamusi. Kui juuli lõpul levis ka Eesti meedias uudis, et Ott seal esineb, halvustasid paljud netikommentaatorid tema valikut ja salvasid, kas ta läheb ka ise vikerkaarelipuga vehkima.

Otil endal eelarvamusi pole. Ta ütleb, et ei kõhelnud kordagi, kas festivali sihtgrupi pärast esineda või mitte. "Mina suhtun inimestesse eelkõige iseloomu põhjal. Kui inimene on arukas ja meeldiv, ei oma tema orientatsioon tähtsust," selgitab Ott. "Kuigi mina ise seksuaalvähemuste hulka ei kuulu, ei näe ma nendega suhtlemises mingit probleemi."

Ott oleks nõus ka edaspidi mõnel sellisel üritusel osalema. 31. juulist 4. augustini väldanud Stockholmi Parade’ist sai osa sadu tuhandeid inimesi. Ainuüksi laupäevasel paraadil osales 45 000 inimest, tänavaserval jälgis rongkäiku aga ligi pool miljonit linnaelanikku ja turisti.

Puhkab septembri lõpul

"Sel suvel on esinemisi kuskil üle 60," tunnistab Ott Lepland, kes saab puhata alles septembri lõpul. Sel nädalal sõidab Ott kolmeks päevaks Venemaale Peterburi, kus esineb koos Kärdla ühisgümnaasiumi segakooriga, kellega koos võideti ka saade "Laulupealinn". Euroopas tuleb tal seoses Eurovisioni lauluvõistlusega veelgi esinemisi. "Saksamaal, Portugalis, Belgias, Luksemburgis," loetleb Ott. "Välisesinemisi on väga palju, selle üle on hea meel." Võib julgelt öelda, et Ott on Eesti artistidest enim rakkes. Ainuüksi kolme suvekuu jooksul tuleb üle 60 esinemise. Kuidas on lood puhkusega? "Suvel ei saagi puhata," nendib muusik. "Järjest tuleb projekte." Ta mõtiskleb hetke ja lisab: "Esimene puhkuseperiood jääb septembri lõppu."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee