2012. aasta suveolümpiamängud

Allar Raja: "Ei näe neljapaadi lõhkumiseks põhjust." (13)

Märt Roosna, London, 3. august 2012, 19:18
Allar Raja. Tairo Lutter
Allar Raja tunnistas pärast olümpiafinaalis neljandaks jäämist, et mullune otsus suurema paadi kasuks oli õige ja tema jätkaks hea meelega sama seltskonnaga.

Meenutuseks: mullu soovisid Raja ja Kaspar Taimsoo läbilööki üritada kahepaadis, kuid MMil altmineku järel moodustati sügisel tugev neljane. „Mul on selle otsuse üle hea meel," sõnas Raja. „Meeldiv ja arendav oli nende meestega koos treenida. Otsus oli õige - jõudsime medalile lähedale. Antud momendil tulevikku vaadates ei näe ma küll põhjust mingit muutust tahta."

Neljas koht tekitas Rajas vastuolulisi tundeid. 200 meetrit enne finišit karjus Andrei Jämsä: „Me saame nad kätte!" „Sisse ei jäänud midagi," tunnistas Raja. „Teadsime sel hetkel, et tegelikult on pronksi püüda keeruline, kuid pressisime lõpuni, andsime kõik. Lõpus tundsin, nagu Jüri Jaanson on rääkinud, et hambad polnud risti, vaid ajus. Ei tahtnud finiši järel ühtegi tõmmet teha. Muidugi olime pettunud, kuigi väga ei tohiks olla. Kas neljas koht on jama? Nii ja naa. Ei ütleks, et hullem kui viies või kuues."

Kuidas õhtul kavatsed pingeid maandada? „Linna peale ei lähe, oleme ilmselt olümpiakülas. Katsun piljardis Kasparile (Taimsoo) pähe teha," sõnas Raja, kes jääb Londonisse 10. augustini, et teisi spordialasid vaadata ja veidi enne sügisest EMi puhata.

Kui intervjuu oli juba antud, siis said emotsioonid muidu rahulikult rääkinud Rajast võitu: „Kurat, tegelikult ajab nii närvi!" 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee