Politsei- ja Piirivalveametile anti Piirivalvesadamas 3. augustil pidulikult üle uus multifunktsionaalne reostustõrjelaev.Foto: Kaarel Tigas
Õhtuleht Online 3. august 2012 13:08
Tallinna Piirivalvesadamas Süsta tänaval toimus reede päeval pidulik sündmus, kui siseminister Ken-Marti Vaher andis Politsei- ja Piirivalveametile pidulikult üle uue aluse - multifunktsionaalse reostustõrjelaeva, mis äsja valmis ning jõudis esmakordselt Eesti vetesse.

Eesti Piirivalve uue lipulaeva ristis presidendiproua Evelin Ilves piirivalve sõjaeelse juhi järgi Kindral Kurvitsaks. Uus multifunktsionaalne reostustõrjelaev võimaldab pääste- ja reostustõrjetöid teha ka väga rasketes ilmastikutingimustes, samuti suudab see liikuda keemiaõnnetuse piirkonnas, teatas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond.

"Uue laeva sünnilugu ühendab endas nii Euroopat kui kitsamalt Läänemere siinpoolset nurka. Korpus ehitati Lätis, laev valmis Soomes, sõitma hakkab peamiselt Eesti vetes, enamus ehitusrahast andis Euroopa Regionaalarengufond - neis kildudes peegeldub meie omavaheline seotus. Ja ühine kohustus hoida Läänemerd puhtana," lausus Evelin Ilves laeva ristimisel.

Proua Ilves avaldas lootust, et Kindral Kurvits ei jää viimaseks omataoliseks ning lähimal ajal sõidab Eesti lipu all veel sarnaseid laevu. "Eesti on nüüd reostustõrje võimekuselt poole tublim kui enne, kuid seda on siiski vaid veidi enam kui veerand miinimumnõuetest, mida soovitab Eestile Läänemere merekeskkonna kaitset korraldav Helsingi Komisjon," nentis laeva ristiema.

Eesti merereostustõrje võimekuse tõstmiseks vajalik laev soetati Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) 28 121 005 euro suuruse toetuse abil. Riik panustas omaosalusena suurprojekti 4 959 523 eurot.

Eesti Piirivalve laevadest on veel kaks presidendi abikaasade poolt ristitud - aastast 1995 on Helle Meri laeva Pikker ristiema ja Ingrid Rüütel 2002. aastast laeva Kati ristiema.