Eesti uudised

Pommimees Ringmaa suvekodu lähedalt leiti lõhkeainepeidik (23)

Imre Kaas, 1. august 2012 06:57
Kas peidikust leitud aine ja esemed võivad osutuda kaalukaks tõendiks mõne veel lahendamata kuriteoepisoodi juures, selle kohta prokuratuur vastust anda ei soovi.
Kuigi Pae tänava pommimeheks tituleeritud Märt Ringmaa kannab vanglas talle määratud 15aastast vangistust, võib sellekevadine avastus loo uurimisele uue pöörde anda - tema suvekodu lähedalt on leitud lõhkeainepeidik.

Põhja ringkonnaprokuratuuri kinnitusel alustas kaitsepolitsei tänavu kevadel kriminaalasja, mis käsitleb lõhkeaine avastamist Harjumaalt Raasikult. Tegu on kiivalt hoitud saladusega, mis võib aastaid teadmatuses vaevelnud uurijad uutele radadele juhatada. Kohalikud noormehed tegid põneva leiu 28. aprillil, kui kammisid metalliotsijaga piirkonda Raasikul Pae tänaval, mis asub Märt Ringmaa suvekodust vaid loetud meetrite kaugusel. Põhimõtteliselt paistis see koht kätte kogunisti Ringmaa koduaknasse.

Samal teemal

Ühes paigas hakkas detektor ägedalt piiksuma ja noorukid haarasid labida. Juba esimeste labidatäite järel sai selgeks, et sinna võib olla peidetud lõhkeainet ning juhtunust teavitati demineerijaid.

Pommirühm saabus koos kapoga Pae tänava viimaste majade juurde 28. aprillil kella 12.30 ajal, sealt lahkuti alles kella 18 paiku. Hoolikalt maasse peidetud metallkaste, kilekotte ja purke kaevati välja terve päev. Kahjutuks tehti ka üks kaevamise käigus avastatud II maailmasõja aegne mürsk.

Prokuratuuri andmetel menetletakse kriminaalasja paragrahvi alusel, mis käsitleb lõhkeaine ebaseaduslikku käsitsemist. Mida sellest peidikust täpselt leiti, ei soovita veel avaldada, sest kõik ekspertiiside tulemused pole selgunud. Kinnitatakse, et seal leidus lõhkeainet. Ekspertiisid määrati nii aine koostise kui ka võimalike muude jälgede tuvastamiseks. Kahtlustust kellelegi seni esitatud ei ole.

Kohalikud: Raasikul võib peidikuid rohkemgi olla

Prokuratuuri pressiesindaja rõhutab, et praegu pole alust väita, et lõhkeainepeidik kuulus just Märt Ringmaale.

Kanal 2 politseisaate "Krimi" andmetel on üks uurijate peamisi tööversioone seotud just Märt Ringmaaga ning lõhkeainepeidikust avastatud esemetelt püütakse leida tõenduskõlblikku DNA-d, mida saaks kõrvutada olemasolevates andmebaasides leiduvaga.

Küsimusele, kas peidikust leitud aine ja esemed võivad osutuda kaalukaks tõendiks mõne veel lahendamata kuriteoepisoodi juures, prokuratuur vastust anda ei soovi. Kui peakski leidma kinnitust, et peidik on seotud Ringmaaga, käsitletakse lõhkeaineleidu tõenäoliselt uue juhtumina.

Kui reporterid Raasikul kohalikke küsitlesid, kuuldus mitme anonüümseks jääda soovinu suust, et taolisi peidikuid võib Raasikul veelgi leiduda. "Omaette küsimus on muidugi see, miks pommimehe maja lähiümbrust juba varem pole läbi uuritud," heitis üks naine õhku küsimuse.

Kui Märt Ringmaa 2005.aasta novembris Raasikul vahistati, tehti talle muu hulgas ettepanek võimalik ebaseaduslik materjal vabatahtlikult välja anda. Ringmaa kinnitas väidetavalt muigvelsui, et midagi illegaalset tema majapidamises ei leidu.

2009. aastal tunnistas Harju maakohus Ringmaa süüdi lõhkeseadeldise ebaseaduslikus käitlemises, mõrvakatses ja kelmuses ning mõistis talle karistuseks 15 aastat vangistust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee