Eesti uudised

Saaremaa ooperipäevad lõpetasid rekordilise publikuarvuga 

Toimetas Marge Sillaots, 22. juuli 2012 18:25
Saaremaal täna lõppevaid ooperipäevi on seni külastanud 12 500 inimest, mis on korraldajate sõnul tublisti rohkem kui varasematel aastatel.

Suurem külastajate arv sai võimalikuks eelkõige tänu avaramaks ehitatud ooperimajale Kuressaare Piiskopilinnuse kõrval, mis mahutas tänavu ligi 2000 külastajat.

Ooperipäevade nõutuimaks ja publikurohkeimaks sündmuseks kujunes tavapärase ooperigala asemel hoopis täna päeval toimunud lastegala, mille kulminatsiooniks sai Olav Ehala ja Leelo Tungla kirjutatud "Ood ooperisaarele", solistideks Ain Anger ja Ivo Linna.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tunnistab, et hoolimata väljamüüdud saalidest ei ole Saaremaa ooperipäevad veel kasumisse jõudnud. Suuremaks ehitatud ooperimaja ja päeva võrra pikem festival suurendas aga publiku hulka ning aitas ürituse eelarve mõistlikku tasakaalu viia. "Olen õnnelik, et ooperipäevad toimusid ja toimusid ülimalt edukalt. Peale Eesti Kontserdi ei suudaks sellist festivali keegi korraldada ning juba praegu on see kasvanud nii kultuurilises kui ka regionaalses mõttes sedavõrd olululiseks sündmuseks, mille jätkusuutlikuses pole mõtet kahelda," kinnitab Leiten.

Samal teemal

11.02.2014
GALERII: Saaremaal kergitati saladuseloor järjekordsetelt ooperipäevadelt