Eesti uudised

Anni Arro leidis autoparklast õnnetu hüljatud kassipoja (44)

Marta Jaakson, 18. juuli 2012 06:54
KASSIPOJA LEIUKOHT: Anni Arro palus Solarise turvakaamerate lindistustelt otsida kassi võimalikku parklasse jõudmist. Juhul, kui leitakse, et keegi on kassipoja sinna pahatahtlikult jätnud, kavatseb ta isiklikult hülgajaga kokku saada ja küsida, kas inimese mõistusega on ikka kõik korras. Foto: Arno Saar
Esmaspäeval avastas kohvikupidaja Anni Arro Solarise keskuse parklast kahe kuu vanuse kassipoja, kes autode vahel jooksis ja õnnetult näugus. Kiisu tervis on eluohtlikult korrast ära.

Anni Arro leidis õnnetu ja paanikas kassi autode vahelt. "Ta oli auto all, karjus seal, aga välja ta ei tulnud," meenutab Arro. Ta ostis kassipojale viinereid ja transpordikasti ning püüdis teda auto alt välja meelitada, ent tulutult. Loomakest aitasid päästa Solarise keskuse turvatöötajad, naine, kellel kasside püüdmise kogemus, ja MTÜ Kassiabi.

Kuna kassipoja iseseisev pääs parklasse tundub liiga keeruline, arvasid päästjad esialgu, et ta mõnest autost välja lipsas, ent kiisu räsitud olekut silmas pidades tundub, et ta on hüljatud.

MTÜ Kassiabis vabatahtlikuna tegutsev Katrin võttis kassipoja esialgu oma hoole alla. Ristiemast kohvikupidajale mõeldes nimetati kassipoeg Kukliks. Katrini arvates on kass hüljatud jala seenhaiguse pärast, mille tagajärjel on tema käpakeselt karvad kadunud.

"Kui seda ravida, on see paari nädalaga läinud. Vene ajal pandi kasse sellepärast lihtsalt magama, et ei osatud või ei tahetud ravida," seletab ta. Kukkel elab praegu karantiinielu ja tema tervisega on lood halvad. "Kassipoeg on oma vanuse kohta hästi kõhn ja olnud paar päeva söömata, tal on tekkinud vedelikupuudus," kirjeldab Katrin ja lisab, et loomakesel on ussid. Kõhulahtisus ja oksendamine raskendavad olukorda veelgi. "Ma ei saa 100% öelda, et ta paari päeva pärast elus on," ütleb ta nukralt, miks kassipojale veel kodu ei otsita. Kõigest hoolimata loodab Katrin, et Kuklist tuleb ilus kass ja kõik läheb hästi.

MTÜ Kassiabi paneb inimestele südamele, et ka kodukassid, kes väljas ei käi, vajavad ussikuure ja vaktsineerimist. Ennetustöö on märksa odavam kui hilisem ravi. Samuti tuleb kasse steriliseerida ja kastreerida. "Inimesed põhjendavad, et see on ju loodus, aga unustavad ära, et kui inimene on selle vastutuse enda peale võtnud, siis see ei ole enam tavaline loodus nagu metskitsed. Kui me neid toidame, siis me muretseme, et nad nii vastutustundetult ei paljuneks!"

Mida teha, kui leiad kodutu kassi?

Vii kass arsti juurde ja veendu, et temaga on kõik korras. Vajaduse korral tuleks teha ussikuur ja vaktsineerimised.

Ürita leida omanik, iga kass ei pruugi olla hüljatud. Pane leitud looma pilt vastavatesse portaalidesse ja kirjelda põhjalikult nii teda ennast kui ka leidmiskohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee