Eesti uudised

Riigi toetus on väike  

õl , 7. juuli 2012, 09:09
Kõige suuremaks toeks peab ema Imbi ühtehoidvat perekonda. Riigilt saab Ergo iga kuu 80 eurot toetust. Ema sõnul on see raha küll väike, kuid abiks: «Ega toetusi ei ole nii suurel määral, kui puudega lapse hoolduseks kulub. Kuna elame maal, siis kulub suur osa rahast juba kütte peale. Ning last saab kooli viia ainult mees, kuna minul pole juhilubagi.»

Ergole on muretsetud seisulaud, spetsiaalne iste ja vanker, mis maksis 35 000 Eesti krooni (2236 eurot). «See on üle mõistuse, mis need asjad kõik maksavad,» ütleb ema. Isa arvates on need kallid seepärast, et neid on vaja: «Siis on ju selle arvelt hea teenida!»

«Varsti saame endale spetsiaalse voodi, mida saab siis vastavalt vajadusele liigutada, kas istuvasse või lamavasse asendisse,» räägib ema. Praegu magab Ergo pisikeses nõukogudeaegses pikendatavas lastevoodis: «See on madal. Mu selg on täitsa läbi selle juures kummardamisest.» Funktsionaalvoodi ostu toetasid Nõo vald, Rootsi-Eesti Kaubanduskoda ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond. Kokku koguti 1155 eurot ja nii palju voodi maksiski.

Samal teemal

7. juuli 2012, 09:09
Puudega lapse ema: "Ma pole siiani kaotanud lootust, et ühel päeval saab ta terveks!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee