Maailm

Haamriga tapmine ei ole julm tegu! (19)

Lill Sarv, 6. juuli 2012 07:00
Foto: SXC
Itaalia teise astme kohus teatas, et abikaasa ja ämma haamrilöökidega tapnud mehe kuriteos ei tuvastatud julmusest tulenevaid raskendavaid asjaolusid.

Kuriteo eellugu on järgmine: pärast kaks kuud kestnud abielu otsustas Lucia di Muro nõuda lahutust ja lahkus kodust, sest mees oli vägivaldne ja peksis teda. Naine läks tagasi vanemate juurde, kuid 2. augustil 2008 otsustas koos emaga minna oma abielukoju, kus elas mees, et enda asjad ära tuua. Vihane mees haaras haamri ja tagus mõlemad naised surnuks. Teo eest mõisteti talle eluaegne vanglakaristus, mis Itaalias tähendab 30 aastat trellide taga.

Sel nädalal leidis apellatsioonikohus, et kuriteos puuduvad raskendavad asjaolud, nagu näiteks liigne julmus ja igasuguse halastuse täielik puudumine. Ajaleht Il Fatto Quotidiano vahendab kohtunike otsust, kus selgitatakse, et kuna kõik haamrilöögid olid suunatud naiste pähe ja kaelale, siis olevat selge, et mõrvari ainus eesmärk oli nende kiire tapmine, mitte piinamine.

See otsus annab mõrtsukale õiguse soodustustele, mis võimaldavad tal vanglast varem vabaneda. Raskendavate asjaolude tuvastamisel oleks ta pidanud kõik 30 aastat kinni istuma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee