KÕVA HIND: Eile õhtupoolikul pakuti ATV eest juba peaaegu uue hinda. Foto: Kalju Tisler
Arvo Uustalu 5. juuli 2012 06:58
Maanteeameti endine peadirektor Tamur Tsäkko kasutas ametile kuuluvat ATVd isiklikuks otstarbeks. Kurioosne on, et internetioksjonile pandud sõiduki eest pakutakse juba pea sama hinda, millega ARK selle seitse aastat tagasi ostis.

Kui eile ennelõunal pakuti Suzuki ATV ja sellega kaasas käiva lumesaha ja haagise eest 2000 eurot, siis õhtuks oli komplekti hind jõudnud juba uskumatu 2540 euroni. Seitse aastat tagasi osteti maastikukulgur 3127 euroga. Hind on seda uskumatum, et ATV pole päris korras ja sel on ka iluvigu.

Kasutas puu teelt tõmbamiseks

Õhtulehele on viidatud, et reisiskandaalide pärast ametist lahkuma sunnitud Tsäkko kasutas riigi rahaga ostetud ATVd oma talus Võrumaal. Enda väitel aga kasutas ta seda üheainsa korra: mõni aasta tagasi, kui teele kukkunud suure puu vintsiga eemale tõmbas, et emakoju pääseda.

"Muidu ei oleks sealt läbi saanud. Õhtul tõin ATV tagasi. Mäletan, et oli veel reedene päev. Kasutasin seda vaid kolm-neli tundi. Ma ei saanudki seda kogu aeg enda käes hoida, kuna talvel kasutati seda Võrus lume lükkamiseks," seletab Tsäkko.

Suzuki ATV, mida liiklusregistri Võru büroo Osta.ee keskkonnas müüb, soetas 2005. aastal tollane ARKi Võru büroo õppeväljaku ja parkimisplatsi hooldamiseks. Maanteeameti lõuna regiooni avalike suhete nõuniku Egle Oolo sõnul tunnistas Tsäkko, et on seda ATVd isiklikeks vajadusteks kasutanud.

"Eelmisel aastal sõlmiti Koduhooldus OÜga hooldeleping, mille alusel tehakse maanteeameti Võru platsidel nii suvist kui ka talvist hooldust. Kuna nüüd puudub liiklusregistri Võru bürool vajadus õppeväljakut ja parkimisplatsi omal käel hooldada, allkirjastas maanteeameti peadirektori kohusetäitja Erkki Raasuke tänavu mais dokumendi, et enampakkumisel võõrandada mittevajalikud väheväärtuslikud varad 990eurose alghinnaga," selgitab Oolo. Komplekti kuuluvad ka mõned veljed.

Tsäkko ema talu on Võrumaa ja Põlvamaa piiril, selle värava juurde on teelt paarkümmend meetrit, kuid sissesõidutee lähedal kasvavad tõesti suured puud.

Kas ATV ikka töötas Tsäkko emakodus üheainsa korra, seda ümbruskonna inimesed öelda ei oska. Küll on neil põhjust rõõmustada, sest nii nende kui ka Tsäkko emakodu ees käib praegu suur tee-ehitus. Kohalikust kruusateest saab lai kraavidega ääristatud eurotee.

"Ei oska nüüd öelda, kas peame tänama naabrimeest või mitte, aga tolmas siin küll hirmsasti," muigavad naabrid. Nad on nõus, et tee võib asfaldi alla saada küll tänu kuulsa naabrimehe kunagisele ametikohale, kuid ei mõista, mis selles siis halba on.

Mais pandi müüki ka Tsäkko uhke ametiauto Toyota Landcruiser, mille eest küsiti 47 900 eurot.

ATV Suzuki LT-A700XK5

+ haagis + lumesahk

Väljalaskeaasta: 2005

Mootori: 695 cm³, 36 kW, bensiin

Läbisõit: 3000 km

Lisainfo: aku vajab vahetust, puuduvad vints ja osa lisatulesid, mõned mõrad plastdetailides. Vigu võib olla veel.