Eesti uudised

Nägemispuudega inimestele ohtlik kivituvi võidakse üle värvida (15)

Siim Randla, 4. juuli 2012 07:21
Kivituvi on ühte värvi kõnniteega ja nägemispuudega inimesele ohtlik. Foto: ARNO SAAR
Tallinna transpordiamet ei välista kõnniteedega ühte värvi olevate kivituvide ülevärvimist, kuna nägemispuudega inimesed kukuvad sinna otsa ja saavad vigastada.

Tallinna linnavalitsuse invakomisjoni koosolekul on nägemispuudega inimeste esindaja juhtinud tähelepanu linna tänavate ja kõnniteede halvale olukorrale. Abilinnapea Merike Martinson palub ametitel leida lahendus teega ühte värvi olevate kivituvide ja postide osas, kuna nägemispuudega inimesed kukuvad nendele otsa ja saavad vigastada.

Kui kivituvid oleks üle värvitud ja neid oleks võimalik eristada, aitaks see Martinsoni teatel nägemisjäägiga inimestel iseseisvalt ja turvaliselt liigelda.

See parandaks oluliselt nende inimeste toimetulekut ja tõstaks eneseväärikust, lisab ta. Transpordiameti asejuhtaja Tiit Siimon kinnitas Õhtulehele, et amet tegeleb küsimuse lahendamisega ja esitab omapoolsed ettepanekud.

Tegemist on liikluskorraldusvahenditega, räägib Siimon kivituvidest. Ühe variandina võib kaalumisele tulla kivituvide ülevärvimine. Kunstnike liidu presidendi Jaan Elkeni sõnul tuleks lahendust otsida eelkõige koos kivide autoriga, kunstniku nõusolekuta ülevärvimine on halb lahendus.

Samal teemal

02.08.2012
Transpordiamet loobus vanalinna liiklust piiravatest kivituvidest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee