Eesti uudised

Mereväe korralageduste paljastaja ründab Laari ja Iisraeli relvatehingut (51)

Sven Harjo, 3. juuli 2012, 07:17
Mereväe korralagedusest rääkinud endine ohvitser Georg Kirsberg küsib kaitsejõududelt, üliõpilasseltsilt ja erakonnalt avalikus kirjas, mis on saanud Mart Laarist, kelle esimese valitsuse aegsed Iisraeli relvatehingu detailid hiljuti avalikult teatavaks said. "Kas Laar on erakonnast juba välja visatud?" uurib ta.

"Saatsin kirja kaitsejõudude juhatajale, Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretärile, kuid tänakseks pole keegi vastanud," ütleb Kirsberg.

"Avaliku kirja tegin kodanikumurest riigi pärast," selgitab Kirsberg. "Ei ole akptseteeritav, et selline poliitik riigikogus jätkab, samuti on täiesti kummaline, et avalikkus ega meedia asjale üldse tähelepanu ei pööra."

Kirsbergi sõnul pole võimalik Laari tegu välja vanbandada, ja seega on parim moodus küsimusi ignoreerida. "Selline käitumine on Eesti poliitikute hämmastav privileeg, mida ei naudi mitte ühegi arenenud ühiskonna poliitikud."

Kirsberg soovib IRLilt teada, kas erakonnas on Laari küsimust arutatud ja milline on juhatuse ning aukohtu seisukoht, kas Laar on juba erakonnast välja visatud.

IRLi pressiesindaja Kaido Kukk ütles Õhtulehele, et erakond on Kirsbergi kirja kätte saanud, kuid ei pea selle kommenteerimist vajalikuks.

Kaitsejõudude juhatajalt Riho Terraselt pärib Kirsberg, missugused on Laari teened kaitseväe ees, et talle anti teeneterist.

Kaitseväe teavitusosakonna ülema kolonelleitnant Peeter Tali sõnul vastab kaitsevägi Kirsbergile 30 päeva jooksul. Kirjas sisalduvaid väiteid ta ei kommenteerinud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee