2
fotot
VÄGISTAJATE VÄLJAK: Egiptlased 24. juunil Kairos Tahriri väljakul tähistamas Moslemi Vennaskonna kandidaadi Mohamed Morsi võitu presidendivalimistel. Samal päeval langes seal loomastunud meestejõugu ohvriks nooruke Briti naiajakirjanik. (Reuters/Scanpix)

Kairos Tahriri väljakul ründasid loomastunud mehed noort Briti naisajakirjanikku Natasha Smithi

Egiptuse pealinnas Kairos langesid Natasha Smithile osaks tema elu kõige õudsemad hetked: Tahriri väljakul rahvasummas ründasid teda mehed, kes tähistasid Moslemi Vennaskonna kandidaadi Mohamed Morsi valimist presidendiks.

Egiptuse naiste õigustest dokumentaalfilmi tegev Briti ajakirjanik Natasha Smith (21) läks 24. juunil kahe tuttava mehe seltsis Kairos Tahriri väljakule, kus tuhanded inimesed tähistasid Moslemi Vennaskonna kandidaadi Mohamed Morsi kuulutamist presidendivalimiste võitjaks.

Kõik muutus sekundi murdosa jooksul

Algul tundis Natasha Smith end tuhandete inimeste, peamiselt meeste keskel turvaliselt. Ta kuulis juubeldushüüdeid ja nägi õnnelikke nägusid. Ootamatult muutus sekundi murdosa jooksul kõik. Noore naisajakirjaniku poole viskusid kümned mehed ja tõmbasid ta turvameeste rollis olnud kahe tuttava juurest eemale. Natasha leidis end ihuüksi keset vaenulikku meesterühma.

"Mehed rebisid mul riided seljast ja ma jäin täiesti alasti. Need inimesed, sajad mehed, loomastusid. Nad paiskasid mu maha, rebisid käed ja jalad laiali, pigistasid ja kriipisid rindu ja toppisid näppe kehaavaustesse. Ma nägin himuraid pilke ja tundsin end nagu värske lihatükk keset näljast lõvikarja," kirjeldab Natasha Smith üleelatud õudusi oma blogis.

Enda sõnul märkas ta läheduses ka mõnda naist. Nad jälgisid vägivallatsemist osavõtmatult või keerasid lihtsalt pilgu kõrvale, nagu ei sünniks seal midagi erilist.

Lõpuks hakkas toimuv vastu ka mõnele hullunud meestesumma liikmele ja nad üritasid abitut naist kaitsta. Mingil momendil viisid nad Natasha läheduses seisvasse telki, kuid nende jõust jäi ründajate vastu väheseks. Telk tiriti maha ja ajakirjanik leidis end taas loomastunud meeste käte vahel. Üks ründajatest haaras telgi juurest teiba ja lõi teda paar korda sellega. Teised vedasid Natashat juukseid pidi. Tema heledad juuksed olid nende silmis kindel märk ta võõramaisest päritolust.

"Ma suutsin vaevalt hingata. Mõtlesin, et see on lõpp. Lootsin, et suren enne, kui nad mu vägistavad," meenutab Natasha senise elu kõige õudsemaid hetki.

Põgenes moslemiriietuses

Igavikuna tundunud aja pärast õnnestus Natashal siiski pääseda. Appi tulid tuttavad, kes rünnaku algul temast lahutati. Nad suutsid ajakirjaniku viia arstitelki, kust tal mosleminaiste riietuses ühe mehe saatel märkamatult Tahriri väljakult lahkus. Esmalt mindi lähimasse haiglasse, kus teda uurisid kaks meesarsti. Nad küsisid: "Oled sa neitsi? Oled sa abielus?" Kuulnud eitavaid vastuseid, olid arstid Natasha sõnul ilmselgelt rahulolematud.

Umbes samasugune kohtlemine ootas teda ka erakliinikus, kuhu ta mõni tund hiljem saatis Briti saatkond. Arst huvitus tema perekonnaseisust ja teatas, kui raskeid vigastusi ei ole, siis abi ei saa.

Natasha läks kliinikus tualettruumi ja vaatas seal peeglisse. Vaatepilt oli kohutav. Kogu ta keha katsid sinikad, näha oli kuivanud verd ja pori. Heledad juuksed olid sassis ja paljad jalad veritsesid klaasikildudest tekkinud haavadest.

Ajalehe Daily Mail andmetel pääses Natasha Smith siiski raskemate vigastusteta. Praegu ravib ta vanematekodus Inglismaal Dorseti krahvkonnas hingehaavu.

Mõne aja pärast kavatseb Natasha Egiptusesse tagasi sõita, et lõpetada pooleliolev dokumentaalfilm sealsete naiste õigustest. "Inimesed peavad teadma selle teema tõsidust. Araabia naised, lääne naised – nii paljud peavad taluma kannatusi," usub noor Briti naisajakirjanik.

Vähemalt neli kannatanut

Egiptuse pealinnas Kairos on pärast Hosni Mubaraki kukutamist langenud seksuaalse vägivalla ohvriks vähemalt neli naisajakirjanikku, vahendab Daily Mail.

Mullu veebruaris vägistati Tahriri väljakul USA telekanali CBS reporter Lara Logan.

Novembris rünnati ühel ja samal päeval Tahriri väljakul koguni kaht naisajakirjanikku. Egiptuse-USA päritolu ajakirjanik Mona Eltahawy rääkis, et politsei hakkas teda ahistama pärast Kairo Tahriri väljakul kinni võtmist. Eltahawy sõnul käperdas teda hulk politseinikke, kes toppisid ka käsi püksi.

Prantsuse teleajakirjanik Caroline Sinz ütles, et sattus koos kaameramehega keset inimjõuku. Sinz lahutati kaameramehest ning meestejõuk kohtles teda viisil, mida võib pidada vägistamiseks.

Briti ajakirjanik Natasha Smith, keda hullunud meestejõuk ründas Tahriri väljakul 24. juunil, on teadaolevalt neljas seksuaalse vägivalla ohver.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis