Eesti uudised

Kaupmees maasikafestivalil: müüme mitu tonni marju 

Teet Teder, 2. juuli 2012, 06:59
MAGUS ELU: Kõige magusamate maasikate müüja Paula ütleb, et nendele marjadele pole moosi tehes suhkrut tarviski, nii head on nad, ja naeru lagistades pistab ta maasika põske. Foto: TAIRO LUTTER
Nädalavahetusel kauplesid maasikamüüjad Tallinnas Ülemiste ostukeskuse parklas ja äri läks hästi.

Maasikafestivali kõige magusamate maasikate valimise võitnud Joosepi talu leti juures on kogu aeg järjekord, olgugi et kilohind seal kõige madalam pole. Maasikakilo maksab festivalil 3–4 eurot, moosimarju saab ka 2 euro 80 sendi eest. Mullu küsiti maasikate eest isegi 5 eurot.

Põlvamaal Ahja kandis asuva Joosepi talu perenaine Kaire kiidab, et praegune ilm on üsna meelepärane nii maasikatele kui ka korjajatele.

"Tasapisi tuleb maasikaid, ja see meile meeldib. Jõuame ise ära müüa ja ei lähe hukka. Kui oleks 30 kraadi ja siis tuleksid vihmad, hakkaks maasikas põllu peal mädanema ja rohkem peab vao vahele pilduma, kui kasti läheb. Praegu on väga mõnus aeg. Natuke tahaks päikest rohkem saada," räägib Kaire. Ta arvab, et praegu peaks kõigil maasikakasvatajatel hästi minema ja hind hakkab langema. Et maasikad ilusad püsiks, on Joosepi talul oma nipp – põllult ära ja külma. "Siis ta seisab ilusti ja ei lähe lögaseks."

Äri läheb hästi. "Meie müüme mitu tonni küll kahe päevaga maha. Täna on natuke rahulikum päev, aga järjekord on kogu aeg. Hinna allalaskjatel on ka järjekord. Kes meil natuke kaupleb, sellele ikka anname meie ka hinda alla. Ma olen ise igavene kaupleja, see ongi turu asi," soovitab maasikamüüja hinna üle kaubelda.

Ostjad kiidavad, et maasikad on vägevad ja suured. "Need on juba väikesed, aga esimesed olid nagu kartulid," näitab Kaire "väikest" kanamunasuurust maasikmarja.

Kahepäevasel maasikafestivalil kaubeldi ka teiste aiasaadustega. Sai saunasinki ja kodukalja. Olid klounid ja lasteteater.

Avamiseks tegid Naiskodukaitse tüdrukud hiiglasliku maasikatordi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee