Eesti uudised

Kõrgkoolid loovad ligi 700 tasuta õppekohta (1)

Marta Jaakson, 26. juuni 2012 07:00
Ka Tartu Ülikool loob tasuta õppekohti riiklikule koolitustellimusele lisaks. Foto: Aldo Luud
Haridus- ja teadusministeeriumil on sõlmimisel leping kõrgkoolidega, mille eesmärgiks on luua peale riigitellimuse peaaegu 700 tasuta õppekohta.

Haridus- ja teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhata Helen Põllo sõnul on lepingu loomise põhjuseks varasem riigi koolitustellimuse lõpetanute puudujääk. "Riik finantseerib koole samas mahus nagu eelmisel aastal, lihtsalt koolid loovad oma vahendite arvelt sel õppeaastal kohti juurde," ütleb Põllo. Eesti Üliõpilaskondade juhatuse esimehe Eimar Veldre sõnul on tervitatav, kui tasuta õppekohti juurde tuleb. "See on igati iseenesestmõistetav, et kui õige pea peaks kõrgharidusreform rakenduma, siis ka kõrgkoolid saavad selleks juba varem valmistuda." Üliõpilased enne sügisest riigieelarve arutamist ja otsust ei hõiska. "Nüüd on tõetund, riigieelarve paikapanek näitab, kas tuleb piisavalt raha. Kõrgkoolidele on pandud kohustus kõik võimekad ja motiveeritud vastu võtta, aga sellisel juhul peab riigikogu ka kõrgkoole piisavalt rahastama," räägib Veldre.

Sellel aastal veel ülikoolidesse astujatele midagi ei muutu, muudatused tulevad järgmisel aastal. Lepinguga liituvateks kõrgkoolideks on Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Haridus- ja teadusministeeriumi sõnul täpsustuvad riigi koolitustellimuse arvud hiljemalt juuli algul. Praegu on 2012. aastaks koolitustellimuse koolituskohti 24 390.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee