Krimi

POLITSEIREID: Kas üks purjus alaealine on vähe või palju? (21)

Viljar Voog, 16. juuni 2012 11:16
13 noort istuvad garaažiboksi ees ja grillivad. Eile olid kõik kained, kuid noorsoopolitseinikel on siia Saue linna asja veel kaheks aastaks, enne kui kõik sõpruskonna liikmed täisealiseks saavad.Foto: Viljar Voog
Õhtuleht käis eile õhtul kaemas, kuidas noorsoopolitseinikud kontrollisid Keila lähedal noorte teada tuntud pidutsemiskohti. Tulemus, üks purjus alaealine, maalib tegelikkusest ilusama pildi.

Kell on reede õhtul veidi seitse läbi, kui politseinikud asuvad Keila konstaablijaoskonnast teele uurima kogunemiskohti, kus alaealistele pidutseda meeldib. Esmalt võetakse ette mereäärsed RMK puhkeplatsid.

Järgmine siht on Laulasmaa. Ka see rand jõutakse põhimõtteliselt tühjaks lugeda ja ots järgmise punkti poole keerata. Siiski märkab kogenud politseiniku silm kauguses päikese peegeldust autoaknal, mis tuleb üle kontrollida. Tulemus: noored poisid istuvad keset teed autos. Reisijad on küll natukene joonud, aga juht kaine, noormehed on täisealised ja ainus, mida nad politseilt kuulevad, on käsk keset teed parkimine ära lõpetada.

Sõites Laulasmaalt Vääna-Jõesuu poole tuleb teade Keila linnas töötavalt patrullilt: Terminaatori kontserdil on tabatud purjus alaealine, õhtu esimene. „Selge," mõtleb siinkirjutaja, „õhtu on lõpuks alanud. Nüüd leiame purjutajaid meiegi."

Vääna-Jõesuu rannas leiame me tõesti viis alaealist noort, kes istuvad liivaluite taga ja teevad lõket. Rõõm tõdeda, et noored puhuvad alkomeetrisse ümmargused nullid. Niisama nad siiski ei pääse: 15-aastane poiss on sõitnud rannaalale ATVga ning kuna ta on selle juhtimiseks liialt noor ning kaasas pole ka dokumente, ei tohi ta tagasi sõita. Kõnes isale selgub, et vanameeski on juba alkoholi tarbinud ning nii peavad noored masinat lükkama hakkama. Nende õnneks on minna vaid kilomeeter.

Rõõmuga tuleb rannaalad noorjoodikutest puhtaks tunnistada ja järgmine sõit viib juba asulasisestesse tuntud joogipaikadesse. Kõikjal valitseb reede õhtul aga tühjus.

Viimaseks sihiks saab Saue linnas paiknev noorsoopolitseinikele tuntud garaažiboks, mis alaealiste noorte sõpruskonna poolt avatakse esimeste soojade ilmadega ning suletakse alles sügiskülma saabudes. Kell näitab juba kõvasti üle kella kümne, nii et kõik alkohol peab noortel juba käes olema.

Eriti tõenäoline tundub noorpurjutajate tabamine, kui näeme, et garaažis ja selle ümbruses grillivad 13 alaealist. Kõik kontrollitakse läbi ja üks neist puhub välja joobe. 17-aastase noormehe enda seletus on, et võttis vaid ühe lonksu õlut. Meenuvad kõik need jutud, mis isegi sai kunagi emale räägitud ainult ühest pudelist või poolest pitsist. Paar minutit hiljem tehtud kontroll aga näitab nulli. Tegu oli tõesti ainult suualkoholiga ja noormees pääseb.

Nii loevadki noorsoopolitseinikud õhtu lõpetatuks. Tulemus oli väga hea: varasematel aastatel on ühe õhtu jooksul tabatud kuni 20 alkoholi joonud alaealist, täna pääseti vaid ühega. Ehk on noortel aru pähe tulemas. Samas on nii väike number reede õhtul ka juhus, tõdevad politseinikud. Ühel hiljutisel kolmapäeval tabati sarnase ringkäigu raames näiteks neli joonud noort. Tööd on teha veel palju!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee