Eesti uudised

President Ilves: tahate jõuda haljale oksale? Õppige matemaatikat! (134)

Õhtuleht Online, 13. juuni 2012, 15:59
Toomas Hendrik IlvesFoto: Arno Saar
Toomas Hendrik Ilves rääkis Läti väljaandele Rīgas Laiks, et edu saavutamiseks peaksid noored õppima reaalaineid, mitte aga ülikoolides pehmeid erialasid.

"Meil on suhteliselt kõrge töötuse määr, veidi alla kümne protsendi, kuid tegelik probleem seisneb selles, et kuna meie riikide majandust on pärast 1991. aastat, eriti aga alates 2007. aastast põhjalikult ümber korraldatud, siis valitseb meil oskusliku tööjõu puudus," rääkis president oma usutluses.

Ta lisas, et ühelt poolt on mureks madala kvalifikatsiooniga inimeste suhteliselt suur töötus, teiselt poolt kaebavad aga meie tööandjad oskustööliste puuduse üle - pole inimesi, kes oleksid võimelised programmeerima.

"Ajal, mil tööpuudus oli suurim - 17-18 protsenti -rääkisid IT-inimesed mulle, et neil on endiselt vaja umbes 500 töötajat aastas. IT-sektoris tööpuudust ei olnud. Sellest saab meie kõigi probleem. Kui inimesed lähevad ka edaspidi õppima avalikku haldust, ärijuhtimist, rääkimata avalikest suhetest või ajakirjandusest - kui välditakse loodusteadusi ja matemaatikat -, ei kao probleem kuhugi," rääkis Ilves.

"Seda võin ma Eesti ja ükskõik millise riigi elanikele öelda: kui tahate, et teil oleks tööd ka vanemas eas, siis õppige matemaatikat! Teil on vaja oskusi mitmes mõõdetavas valdkonnas. Vaadake pärast Teist maailmasõda läände siirdunud eestlaste ja lätlaste kogemusi - kes leidsid tööd? Insenerid!" toonitas Eesti riigipea.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee