Eesti uudised
Õhtulehe video! GALERII: vaata, kuidas möödus Reformierakonna üldkogu!

Parteikaaslase hüüe Silver Meikarile: "Lase jalga!" (152)

Viljar Voog, 11. juuni 2012, 06:59
Silver Meikari esinemine Reformierakonna üldkogul.Foto: Viljar Voog
"Kolmel viimasel nädalal on mitu erakonnaliiget küsinud minult kolm küsimust," alustas Silver Meikar eile Reformierakonna üldkogul oma lühikeseks jäänud sõnavõttu. Viljandi kindluse varemetes talle küsimusi igatahes ei esitatud, vaid sooviti, et ta lavalt kaoks.

Silver Meikar jõudis Viljandi lossimägedesse pool tundi enne Reformierakonna üldkogu plaanitud algust. Koos oma kaksikvennaga otsis ta kohe vaikse ja varjulise paiga, et harjutada oma kirjapandud kõnet parteikaaslastele, mis pidi selgitama, miks ta kolm nädalat tagasi tuli välja teatega, et on erakonnale oma nime all annetanud raha, mille päritolu ta ei tea. Kõne jäi aga lühikeseks: igale registreeritud kõnelejale oli ette nähtud kolm kõneminutit ja kui Meikar alustas juba oma viiendat, astus üldkogu juhataja Laine Randjärv vahele. "Kas pikendame aega?" küsis ta publikult. Vastu kõlavas häältekooris kostis vaid üks sõna: "Aitab!" Sisuliselt vilistas pahane partei Meikari välja.

Samal teemal

"Mina ei pea sellest mehest mitte midagi"

Üks neid reformierakondlasi, kes Meikari sõnavõttu väga ärritunult jälgis, oli Harju maavanem Ülle Rajasalu. "Aga tal ei ole ju midagi ütelda! Ei ole tema minu õpetaja," oli Rajasalu kuri. "Kui ta ise on teinud ja sahkerdanud, siis ärgu tulgu mulle ütlema. Mina ei pea sellest mehest mitte midagi!" ütles Rajasalu. Tema meelest ajendas Meikari sõnavõttu rahuldamata ego.

Meikari käitumise mõistis hukka ka üks Reformierakonna asutajaid Meelis Atonen, kes võttis üldkogul sõna. "Ma tundsin vajadust inimestele öelda, et need probleemid on tegelikult tekkinud seetõttu, et me ise räägime vähe. Silver Meikargi lehes kirjutas, et tal oli suur mure ja probleem, aga ta ei osanud kellegi poole pöörduda. Minu arust tuleb omavahel rääkida!" pidas Atonen liiaks, et Meikar jutuga meediasse läks. Meikari enda sõnul oli aga viimane aeg musta rahastamise skeem avalikkuse ette tuua. "Valimisteni jäänud poolteist aastat on piisav aeg, et erakonnad jõuaksid tunnistada oma vigu, ütelda lahti mustast rahast ja minna kaasa muutustega, mida ühiskond neilt ootab," sõnas ta oma kõnes. Nii nagu teisi tema sõnumeid, saatis sedagi publikust kostev naerukihin ja pahased hüüded.

Poliitikas on probleeme

"Rahva reaktsioon oli spontaanne ja loomulik. Rahvale ei ole mõtet seda ette heita ega tagant kiita. Mina kuulasin tähelepanelikult, aga paraku ei kuulnud mitte midagi uut," ütles Reformierakonna juht, peaminister Andrus Ansip. Mees ootab nüüd, et oma sõna ütleks prokuratuur, sest siis selgub, kas või kes peab parteist lahkuma.

Ansipi sõnul selgub õiguskaitseorganite töö tulemusel, kas Meikari sõnad Reformierakonna suhtes on tõesed või mitte. Eesti poliitikat aga kirjeldavad need ilmselt siiski. "Tunnistagem, üldjoontes on see pilt, mille ta (Meikar – toim) maalis, täiesti usutav. Detailides võib-olla mitteusutav, aga üldjoontes on Olari Taal, Jüri Mõis ja Ülo Nugis oma kunagiste ütlustega taolist praktikat ka varem kirjeldanud," sõnas Ansip. "Eesti poliitikas on probleeme ja nendega tuleb tegeleda," lõpetas peaminister.

Kas Eesti poliitikamaastikul ja Reformierakonnas on ka veel kohta Meikaril? "Ma loodan, et see muutub ajas. Praegu on ainult kolm nädalat möödunud ja see isiklik emotsioon ei ole kadunud. Ma arvan, et poole aasta pärast on olukord selline, kus vaadatakse tagasi ja öeldakse, et väga hea. Väga hea, et selline teema üles tuli, väga hea, et selline võimalus tekkis erakonda paremaks muuta," arvab Meikar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee