Tallinna LauluväljakFoto: Joosep Martinson
Toimetas Kristin Aasma 7. juuni 2012 09:44
Seoses mitmesaja maailma juhtiva kommunaalametniku külaskäiguga Tallinna toimub täna Lauluväljakul suur ühislaulmine.

Raepressi teatel külastavad täna Tallinna 300 Rahvusvahelise Munitsipaalinseneride Föderatsiooni kongressist osavõtjat, kes tutvuvad linna vaatamisväärsustega ja tähtsamate rajatistega.

Et pakkuda külalistele koosolemise rõõmu ja ühtsuse tunnet korraldatakse lauluväljakul ühislaulmine, kus tervituskõnedega esinevad Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja IFME president Jorma Vaskelainen. Ettekandmisele tulevad „Kungla rahvas" ja „Hold One Another". Laulmist juhatab Raul Talmar ning viisi veavad segakoor Noorus ja Tallinna Kommunaalameti ametnikud.

4.-7. juunini toimus Helsingis (kaasatud on ka Tallinn ja Stockholm) 17. ülemaailmne rahvusvaheline kommunaalmajanduse kongress teemal „Jätkusuutlik linnaruum - planeeri, projekteeri, ehita ja hoolda ... parema tuleviku heaks", mida korraldab Rahvusvaheline Munitsipaalinseneride Föderatsioon (IFME- International Federation of Municipal Engineering).

Tänavune kongress seab föderatsioonile uued sihid. Esmakordselt kolmes riigis - Soomes, Eestis ja Rootsis - korraldatud suurüritus kajastab IFME peamist eesmärki ühendada riike, jagada teadmisi ning kuulata kolleegide kogemusi.