2
fotot
Terminaator ()

Eesti muusikahuvilised saavad sel suvel nautida kultusbändi Terminaator tagasitulekut suvetuurimaailma, samuti on lavadel tagasi maailmarändurid Jaan Tätte ja Marko Matvere. Ewert Sundija koos draakonitega on end aga Euroopasse tuuritama murdnud.

"Selle Suve Suveniir" üllatab uute tegijatega

Peeter Kaljuste korraldab tuuri "Selle Suve Suveniir 2012". "Tuur sai alguse kahest kontserdist, mis toimusid Võru Kandle aias ja Kuressaare Lossihoovis ning mille pühendasime Heldur Jõgioja mälestuseks 2010. aasta augustis. Mullu panime tuurile nimeks "Selle Suve Suveniir 2011", sest see koosneb ju paljudest väikestest Suveniiridest: Sirje ja Rein Kurg, Toivo Nikopensius, Kadri Savva, Anmatino, Toomas Anni – kõik need artistid on olnud seotud Heldur Jõgiojaga," teatab muusikaärimees Kaljuste, kelle sõnul lisandub neile ka nooremat verd koosluste Elumees ja Ciizud näol. Õhtujuhtideks Peep Taimla ja Kaarel Tuvike, kontserdid toimuvad 5.–22. juulini.

August Hunt ja Traffic vallutavad festivale

Star Agency eestvedaja Mirko Miilitsa sõnul on nende artistidel väga töine suvi. "Tuure on sel aastal vähem, kuid festivale jälle rohkem. Juunis aset leidval Terminaatori 25. sünnipäeva-aasta tuuril lööb meie poolt kaasa Traffic. August Hunt ja Outloudz osalevad mitmetel suvefestivalidel ja osa meie artiste astuvad üles ka Kadrioru pargis toimuval "Suvegurmee" sündmusel," teatab Miilits.

Hedvig Hanson laulab armastusest

Sel aastal annavad lauljatar Hedvig Hanson ja kitarrist Andre Maaker üle Eesti 14 armastuslaulude kontserti. See on järg aastatel 2009 ja 2010 toimunud populaarsetele kontserdituuridele. Hedvig esitab 1.–14. juunini armastuslaule eri keeltes.

Aasta meeslaulja Laur Teär laulab juunist augustini

Tänavuseks Eesti parimaks meeslauljaks tituleeritud ja kahekordne kuldse plaadi omanik Laur Teär laulab kogu juuli vältel ja enamgi. Eesti Joe Cookeriks tituleeritud mees tiirutab ansambliga Lootuse Linnutee tänavu suvel mööda Eestit tuuriga "Koiduni pikk on tee" 27. juunist 2. augustini.

Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi taas koos tuuril

Eelmisel sügisel toimunud kontserdituur "Kui vari kaob, siis valgus jääb" staarid Lenna Kuurmaa ja laulev näitleja Märt Avandi on laval tagasi. Kaasa on võetud ka puhkpillikvintett Reval Wind. Muusikalised seaded Lenna ja Märdi esitatavatele lugudele on teinud muusikud Rasmus Puur ja Kristo Matson. Kontserdituuriga põrutavad Lenna ja Märt läbi suve sügiseni välja – 1. juulist 2. septembrini.

Valged ööd koos Getteri ja Koiduga

Eelmisel aastal Getter Jaani ja Koit Toome ülipopulaarseks lauldud hitimeistri Sven Lõhmuse lugu "Valged ööd" tuleb sedapuhku lausa kontserdituuriga. Koit ja Getter lubavad selle suve meeldejäävaks ja kirevaks laulda.

Tuur saab alguse 13. juuli ja lõpeb 19. juulil.

Maarja-Liis Ilus laulab ilust

Eesti üheks parimaks naislauljaks peetav Maarja-Liis Ilus laulab suveilust – tuur kannab nimetust "Kuldne põld". Esitusele tulevad lauljatari parimad hitid läbi aastate: "Homme", "Keelatud maa", "Kohtumine" jne. Akustilisel kontsertidel saadab lauljatari kitarrist Peeter Rebane.

Maarja suvetuur kestab 16.–28. juulini.

Maltiste perekond ühendab käed

Sel aastal ei puudu Eestimaa suvest ka Maltiste perekond, kes lähevad kuuajalisele kontserdituurile.

"Juba 43 aastat olen tallunud kahte rada: minu isikliku elu kõrval on paralleelselt loogelnud ka artistitee. Suurema osa sellest teekonnast olen läbinud üksinda, viimased 12 verstaposti on minu kõrval olnud poeg Mikko. Paar aastat tagasi ühines ühel teeristmikul meiega ka poeg Jakko," tutvustab kontserdituuri "Muusika ühendab me käed" pereisa Mait Maltis. Nende peretuur kestab 3.–29. juulini.

Raskekahurvägi: Mari Pokinen, Riho Sibul ja Tõnis Mägi

Neljast kontserdist koosneval minituuril astub lavale Eesti muusikute raskekahurvägi – Mari Pokinen, Tõnis Mägi ja Riho Sibul. Trio esineb sellises koosseisus esimest korda ja peaks põnevust pakkuma nii kuulajatele kui ka muusikutele endile. Minituur kestab 11.–14. juulini.

Luisa Värk tuuritab koos Alen Vezikoga

Luisa ja Aleni koostöö algas juba paar aastat tagasi. Nende kontserdituur "Päiksepoolsel tänaval" toob endaga parimad palad noormuusikute sulest ja kestab 10.–29. juulini.

Jäääär laulab kaunites kohtades

Veterantuuritaja Jäääär ei jäta oma fänne ka sel aastal tühjade kätega. Kontserdituur "Jäääär – Kaunite kohtade kontserdid" toob muusikahuviliseni ansambli parimad palad ja võib-olla uutki loomingut.

Tuur kestab 16. juulist 3. augustini.

Maria Listra ja Jassi Zahharov kirikutuuril

Alati hõbehäälne Maria Listra ja võimsa häälega Jassi Zahharov saavad sel suvel kokku Eesti erinevates kirikutes. Klaveril saadab neid Margus Kappel. Kirikute kontserdituur kestab 3.–28 juulini.

Corelli Consort juubelihooaeg

Juba 20. aastat tegutsev barokkansambel Corelli Consort mängib suvel Eesti mõisates. Heategevuslik kontserdisari "Eesti mõisad 2012" sulandab endasse arhitektuuri, muusika, ajaloo, mõisaromantika ja kunstipärandi hoidmise.

Juubelituur kestab 19.–22. juulini.

Terminaator pidas tuuripausi viis aastat

Terminaator käis viimati suvetuuril aastal 2007 koos Toe Tagi ja Nexusega. Kontserdi-tuur kandis toona nime "Juhtmed sassis". "Vahepeal oli ju masuaeg ja ega tuuri tuuri pärast pole mõtet teha. Kui igal aastal mööda Eestit tuuritada, tüütab see ju nii ennast kui ka kuulajaid," leiab bändi solist Jaagup Kreem. "Nüüd aga, mil Termikas on saanud kahekümne viie aastaseks, on põhjust küllaga," leiab Kreem.

Esimest korda käis Terminaator suvetuuril juba 1996. aastal, mil peaesinejaks oli Kuldne Trio. "Kaks nädalat kestnud üritus oli ülimenukas ja rahvast oli murdu. Eks pidu pidasime ka ja mitte vähe. Muidugi, kui igal õhtul on esinemine, siis peab ennast veidi tagasi hoidma, sest muidu lihtsalt ei jaksa," muheleb Kreem. Terminaatori suvetuur "Terminaatori 25. juubelituur" kestab 15.–21. juunini.

Valmis toob lavale Jaan Tätte ja Marko Matvere

Igal aastal Eesti erinevaid lavasid täitnud kontserdikorraldustiim Hitivabrik eesotsas Aarne Valmisega on ka sel aastal löögivalmis ja toob lavale tagasi ka maailmarändurid Marko Matvere ning Jaan Tätte. Viimane annab augustis kaks kontserdi Kaali järve ääres. "Kaks aastat kestnud elumerel on läbi saamas. Ma ei tea veel, mida see aeg minus muutis. On sündinud palju uusi laule ja arvan, et vastus on lauludes olemas. Ootan ärevusega Kaali kontserte, et keegi neid laule kuuleks ja annaks neile eluõiguse... Või siis mitte. See on minu jaoks nagu eksam – need kaks õhtut 17. ja 18. augustil Kaali järve ääres," teatab Tätte. Matvere koos Ivo Linna ja VLÜga lööb kaasa Kukerpillide 40. sünnipäevatuuril, mis sisaldab endas kümmet õhtut üle kogu Eestimaa 26. juulist 5. augustini.

Veel toob Hitivabrik tänavu Eesti erinevatesse paikadesse ka suvised akustilised kontserdid Singer Vingerilt, Tanel Padari bändilt, Smilersilt ja Terminaatorilt. Lisaks on Vana Baskini teatrilt tulemas kaks suvelavastust: komöödia "Minu girlfriend on eestlane" ja kogupereetendus "Vahva rätsep".

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis