Tallinna linnavolikogu reformierakondlasest liige Kaupo Nõlvak Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Toimetas Kristin Aasma 3. juuni 2012 13:12
Tallinna linnavolikogu reformierakondlasest liige Kaupo Nõlvak nuriseb Tallinna linnavalitsuse plaani üle laiendada südalinnas tasulise parkimise ala ning muuta parkimine tasuliseks ööpäevaringselt. Nõlvaku väitel karistab Tallinn oma elanikke linnavalitsuse enda majandusliku saamatuse eest.

„Tallinna linnavalitsuse plaan suve teisest poolest laiendada südalinna tasulise parkimise ala ja muuta tasuline parkimine seal ööpäevaringseks on vastutustundetu käitumine ja ebaaus mitte ainult südalinna, vaid kõigi Eesti elanike suhtes," ütles Nõlvak. „Kavatsus muuta südalinna elanike parkimiskaartide saamine keerukamaks töötab otse vastu linna plaanile saada maksumaksjate näol elanikke juurde."

Nõlvaku sõnul surus linnavalitsus mõned aastad tagasi jõuga läbi parkimistasud Pirital, sama üritati teha ka Kalamajas, kuid tänu elanike aktiivsele vastuseisule ja tegutsemisele suudeti see siiski lõpetada.

Kui parkimise tasustamise eesmärk reguleerida parkimist ning muuta liiklust ühtlasemaks, siis Tallinn kasutab seda rahakorjamise eesmärgil. „Sellist ööpäevaringset maksustamist Euroopas just naljalt ei kohta," märkis Nõlvak. „Meile kõige lähemas pealinnas, Helsingis on parkimine kõigis kolmes tasutsoonis tasuline kella 9.00st kuni kella 19.00ni ning laupäeviti samadel aegadel vaid meie mõistes vanalinnas. Pühapäev ja õhtu- ning öötunnid on kõikjal tasuta."

„Praegune linnavalitsus justkui karistab kesklinna elanikke auto omamise eest ning püüab oma majanduslikku saamatust sujuvalt elanike kanda lükata," lisas Nõlvak.