4
fotot
SOE VASTUVÕTT: Ühelt sõbrannapaarilt sai Ott kingiks viis õhupalli, mille ta omakorda meeneks lennujaama lae alla saatis. (Tiina Kõrtsini)

"Vastuvõtt on vägev!" rõõmustas Eestile Eurovisioni lauluvõistluselt kõrge kuuenda koha toonud Ott Lepland, keda tervitas Tallinna lennujaamas poolsada sõpra, fänni ja ajakirjanikku. "Ma ei oleks elu sees oodanud, et siia täna nii palju inimesi tuleb. Äärmiselt tore, et nad on aega leidnud," imestas laulja oma harilikus tagasihoidlikkuses.

Ehkki Ott kiitis aserite külalislahkust ja kuninglikku kohtlemist taevani, ei salanud ta koduigatsust. "Ma ootasin tegelikult juba veidi kannatamatult kojutulekut. Oleksin tahtnud eile (üleeile – K. A.) ära sõita," tunnistas ta Õhtulehele. "Kodus on ju ikka alati parem olla. Ilmselt igatsesin kõige rohkem oma voodit. Seal on alati kõige parem magada. Viskangi nüüd ilmselt kodus kohe pikali."

Kahe Bakuus veedetud nädalaga kaotas laulja kaalust viis kilo. "Võtsin ikka päris korralikult alla. Ma ei tea, kas see oli kuumusest, aga söögiisu kadus kuidagi ära. Nii palju oli ka proove ja emotsioone," selgitas Ott, et tööhoos ja uute kogemuste keerises ununes nii argine asi kui söömine sootuks.

Eile kell 11.30 maandus Riia lennuk, mis Eurovisioni kangelase Oti ja ülejäänud delegatsiooni kodumaale tagasi tõi. Poolsada vastutulnut jälgis esmalt läbi klaasi, kuidas Ott ja kompanii pagasilindilt kohvrid kätte sai, ja tormas siis ummisjalu saabujate ukse juurde. Saateks mängis lennujaama kõlareist kaks korda järjest eurolaul "Kuula".

Kui noormees ajakirjanike haardest vabanes, langesid talle kaela kümned tuttavad ja fännid. Hiigellillesülemi all ägades meenutas Ott õnnelikku koolilõpetajat. Samuti kingiti talle eestimaist šokolaadi, joonistusi, õnnekivi, pehme mängutiiger ja viis rohelist õhupalli, mille laulja juubelduste saatel kohe lennujaama lakke lennutas.

Esmalt koju puhkama, õhtul peole

Eurovisioni tiimi tulid tervitama ka Maikeni lauluõpetajast kolleeg, saate "Tantsi tagumik trimmi" finalist Anneli Pilpak ja Ott Leplandi fänniklubi aktiivsemad liikmed, kes hoidsid üleval loosungeid "Euroopa kuulas" ja "Sangar Ott". "Eks me ikka lootsime, et Ott finaali saab, aga et ka finaalis nii hea koht on, seda me küll ei oodanud," jagas üks Oti näopildiga fännisärki kandvaid naisi oma üllatust.

47 korda lemmiku kontserdil käinud tartlanna usub, et Ott suutis oma trumbid Euroopa publiku ees maksma panna: "Iga tema live-esinemine on improvisatsiooniline ja üllatus omaette." Tallinna sõbranna, kes käinud veelgi rohkem laulja kontsertidel, lisas, et ballaadi uus viisivariant oli suurele eurolavale kindlasti parem kui algne, kuigi see on armsam ja kodusem. Fänniklubi tuumik on loonud Oti fännide foorumi ja YouTube’i fännikanali. Osa neist toimetab ka Facebooki fännilehte, mis oli eilseks kolme ööpäevaga kasvanud 1500 inimese võrra, peamiselt välismaalaste varal.

Tähelepanu keskpunktis oli muidugi eurolaulik ise, ent lilli toodi ka taustalauljale Marvi Vallastele ja Oti emale Küllile, kes poja poolehoidjate ja tuttavatega rõõmsalt muljetas. Ta ütles, et Ott pole talle koduse vastuvõtuga seoses spetsiifilisi soove – näiteks toidutellimust – esitanud. Külli arvas, et ilmselt tuleb Otil rahulik puhkepäev, kuna õhtul ootas teda juba intervjuu "Ringvaate" saates, millele järgnes valitud seltskonnaga tähistamine itaaliapärases meelelahutuskohas Massimo.

Kulus umbes kolmveerand tundi, kuni viimased Otiga jutlema ja koos pildistama jäänud fännid lahkusid.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis