Juhtkiri

Roogime rahamuulad poliitikast välja  (17)

ÕL , 28. mai 2012, 07:01
Prokuratuur on teatanud pelgalt Silver Meikari esimese ülekuulamise järel, et erakondadele musta raha annetamisest teatama tulnuid ei karistata, sest tahetakse jõuda välja skeemi organisaatoriteni. Taandumisega ikka veel venitav justiitsminister ähvardab aga Silver Meikarit muu hulgas suure kahjunõudega, mis lõhnab üsna varjamatult kättemaksuihaluse ja karistamissoovi järele. Vastuolu prokuratuuri lubatuga on ilmne.

Kui aga arvestada, et seni on nimeliselt läbi jooksnud paari eilse ja tänase poliitbroileri nimi ja silma on kahtlaselt suurte annetuste tegijana hakanud mitmenda-setmenda ešeloni parteilased, siis just sellest joonistub välja parteisisene tööjaotus, mis võimaldabki vanadel olijatel süütult käsi laiutada – mina ei tea sellisest annetamisest midagi! Must töö ehk vahetu annetamine jäeti broilerite või veidi vanemate tankistide hooleks, kes vastutasuks riigikokku maandumise eest pidid loovutama osa oma sissetulekutest ja ka musta raha parteikassasse vahendama. Ei usu ju ükski terve mõistusega inimene, et mõni parteilane võiks pelgalt armastusest maailmavaate vastu annetada parteile terve oma aastapalga või sadu tuhandeid kroone.

Kui nüüd arvestada prokuröri otsust rahakandjad karistuseta jätta ning kui oletada, et organisaatorid saavad tõepoolest karistada ja jäävad seetõttu aktiivsest poliitikast kõrvale, siis on võimalus, et meie poliitika uuteks põhikujundajateks saavadki prokurörilt juba ette indulgentsi saanud musta raha kullerid. Narkokuritegude puhul me näeme, et muulad vastutusest ei pääse. Seega on prokurör oma suval asunud kujundama Eesti tulevast poliitmaastikku, selle asemel, et kõigi suhtes võrdset õigusemõistmist kohaldada.

Kui parteilane on süstemaatiliselt kandnud parteikassasse küsitavat raha, siis pole ta mingi süütu mutrike masinavärgis, vaid teadlik tegutseja. Vaevalt me neile kaasa tundma peaksime, ka Meikarile, kes meile oma hilinenud ülestunnistuse motiive tänini selgitama pole vaevunud. Eesti seisab suure platsipuhastuse lävel, kui tahab demokraatliku riigina kestmist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee