Eesti uudised

Ümbrikus saadetud rahast jõudis kohale vaid jäljend (92)

Kristiina Tilk, 24. mai 2012, 07:00
RAHA JÄLG: Postkaardil on selgelt nähtavad viiekümnedollarilise rahatähe kontuurid. Foto: ALDO LUUD
Ameerikast Eestisse sünnipäevaks saadetud õnnitluskaart jõudis adressaadini ilma vahele pandud rahata, kuid selle kunagist olemasolu tõendas kaardile jäänud jäljend viiekümnedollarilisest.

"Ümbrik oli ilmselt kuumutamise teel avatud," arvab pettunud sünnipäevalaps Hillar. "Uuesti ümbriku sulgemisel on vist lisatud midagi liimitaolist, kuna üks pool on teisest veidi kõrgem. Nagu oleks seda uuesti kinnitatud," räägib kahju kannatanud Hillar.

Mees pöördus selgituste saamiseks Eesti Posti poole. Nende kirjavahetusest on näha, kuidas Eesti Post toonitab korduvalt, et raha saatmine postiga on keelatud ning selle kadumist ei kompenseerita. Hillari eesmärk Eesti Posti poole pöördumisel oli aga teine: "Soovin, et Eesti Post riigiasutusena ei häbistaks Eesti riiki väliseestlaste silmis."

"Pakkusin välja, et saadan kirja neile analüüsimiseks. Seal on peal saabumise kuupäev. Vaadaku oma turvalindid läbi, ehk on midagi kahtlast näha. Nemad aga poevad oma seaduste taha. Mina tunnen end kui tuuleveskitega võitlev hispaanlane," on Hillar nõutu ja leiab, et kuigi Eesti Post räägib, kui oluliseks nad turvalisust peavad, ei ole nad tegelikult probleemi lahendamisest huvitatud.

Nende vastus mehele oli, et saatmisnõudeid on rikutud, puudub teadmine, kui suur rahasumma kaduma läks ja kas see üldse olemas oli. Edasi palutakse pöörduda politsei poole.

"Ausalt öeldes teadsin juba ette, et saan sealt taolisi vastuseid, mis mitte kuskile edasi ei vii. Ülemused istuvad oma soojadel kohtadel edasi ja vargad valivad hästi teibitud kirjad välja," lisab Hillar.

Eesti Posti kommunikatsioonijuht Inge Suder teatab, et selle konkreetse kirja teekonda ei ole võimalik jälgida ja turvalinte vaadatakse pidevalt: "Meil tuleb päevas tuhandeid kirju. Kuidas me seda teistest eristame? On täiesti välistatud, et raha läks kaduma Eesti postitöötajate süül."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee