Uudised

Meistermeeskonna tulevik tume  

14. juuni 1997 00:00
TOIVO TUKK

Teist aastat järjest tuli Eesti meistriks jalgpallis Tallinna klubi FC Lantana, kes kindlustas enesele meistritiitli voor enne meistrivõistluste lõppu 2:0 võiduga Tallinna Sadama üle. Samad meeskonnad mängivad 25. juunil ka Eesti karikafinaalis, kuid juba selleks ajaks võib FC Lantana koosseis oluliselt muutuda. Meeskonna kaks parimat mängumeest Andrei Borissov ja Sergei Bragin lähevad lähiajal Moskvasse, nimekasse Armee Keskspordiklubisse end näitama. Juhul, kui nad CSKA-le sobivad, tuleb Tallinna meeskonnal läbi ajada nendeta.

FC Lantana peatreener Anatoli Belov sõnas, et takistusi ta Braginile ja Borissovile üleminekul tegema ei hakka. Mehed on klubi heaks palju andnud ning arvestades nende vanust (Bragini sünniaasta on 1967, Borissovil 1969) on viimane aeg end mujal proovile panna. Maadlustreenerina alustanud Belov rääkis, et vaatamata tiitlile pole ta meeskonna mänguga rahul, kammitseb liiga suur tahtmine, mistõttu ei mängita oma mängu. Belov loodab noortele oma klubi kasvandikele.

FC Lantanal seisavad ees mängud eurosarjas. Millise koosseisuga mängima minnakse, ei teadnud ei peatreener ega ka tema meeskonnaomanikust poeg Sergei, kes ütles, et silmapiiril on mõned mängijad Lätist-Leedust, konkreetsetest nimedest olevat aga vara rääkida. Mängijaile Venemaalt ei loodeta, sest esiteks on sealsed vähegi kõlblikud mehed üsna kallid, teiseks tekivad viisaprobleemid, mida kuu-paariga ei lahenda. Kolmandaks oskas Sergei Belov öelda, et Venemaal mängivad mehed küll hästi, kuid Eestisse tullakse nagu kuurorti, püüdmatagi palka täisjõuga tasa teenida.

Ka Borissovi-Bragini eest ei taha Sergei Belov küsida mingit hingehinda, lisades, et kui kahe oma juhtmängija müügist saadud rahaga ühe kõva välismängija osta saab, on hea küll.

Sponsorite vähesuse üle kaebab ka FC Lantana omanik. Sel hooajal on meistermeeskonnale toeks olnud vaid üks firma, kes toetas 5000 dollariga, ning Adidase Eesti esindus, kes meeskonnale tasuta võistlusvormi andis.

Urmas Hepner ainsa eestlasena Eesti meistriks

Paradoksaalne, ent fakt: ainsa eestlasena tuli 1997. aasta Eesti jalgpallimeistriks Urmas Hepner, taasiseseisvunud Eesti jalgpallikoondise esimene kapten. Mehel on seljataga veerandsada aastat jalgpallurikarjääri. Eesti meistriks on ta FC Lantana koosseisus tulnud viimasel kahel aastal, korra tuli ta Normaga ka karikavõitjaks.

Vähesed tiitlid ei tähenda kehva mängutaset. Urmas Hepner oli üks neist, kes 1983. aastal Tallinna KSMK koosseisus Eesti jalgpalli taas üleliidulisele areenile viis. Siis oli esindusklubi mängukalender nii tihe, et kodustel meistrivõistlustel kaasa teha ei saanud.

Kogenud keskkaitsja ei looda enam pääseda Eesti koondisse, märkides, et vigastused hakkavad vanemas eas üha rohkem tunda andma. Viimasel talvel, kui tal polnud kindlat lepingut, sai tehtud individuaalset trenni, kuid päris õiget mänguvormi leida ei õnnestunud. Tunda andis seegi, et FC Lantana loobus Hepneri kauaaegse partneri Igor Prinsi teenetest. Leping Lantanaga lõpeb Hepneril hooaja lõpul, mis edasi saab, seda ta öelda ei osanud. Võimalik, et juba järgmisel hooajal näeme Hepnerit treenerirollis.

VIKTOR BURKIVSKI foto

Urmas Hepner tuli tänavu ainsa eestlasena Eesti jalgpallimeistriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee