Eesti uudised

Tartu noored hõivasid kunagise riigivanema Tõnissoni maja 

Toimetas Sander Silm, 4. mai 2012, 09:39
Eesti kunagisele riigipeale Jaan Tõnissonile kuuluv maja, mis praegu laguneb ja kus senini asusid vaid kodutud.Foto: Margus Ansu/Postimees
Ennast mitteametlikuks Tartu hõivajate ühenduseks kutsuvad noored on võtnud enda valdusesse Haava tänaval asuva endise riigivanema Jaan Tõnissoni pärijatele kuu­luva kolmekorruselise maja ja tahavad sellest luua oma kogukonna avaliku keskuse.

"Hakkasime majal silma peal hoidma juba kaks aastat tagasi ja kui möödunud kevadel ilmad soojemaks läksid, lendasime peale," rääkisid maja leidmisest skvottijate ehk hõivajate esindajad Mari-Liis Leis ja Kertu Mets Tartu Postimehele.

Tüdrukute sõnul oli neil vajadus kogukonna ruumide järele ning Tõnissoni maja tundus selleks sobivat.

Jaan Tõnissoni poja Heldur Tõnissoniga püüti ühendust võtta ka interneti teel, kuid seegi ei andnud tulemust. Paar nädalat tagasi anti oma tegevusest teada linnavalitsusele ja kohtuti abilinnapea Raimond Tammega.

Noorte soov on kujundada maja selliseks, et seal oleks võimalus aasta läbi elada ja ka avalikke üritusi korraldada. Esimesel korrusel oleks avalik ruum, kus on näiteks Väga Väga Vaba Turu põhimõttel tegutsev Vaba pood, näituseruum ja A-raamatukogu, ning teine korrus võiks olla soovijatele elamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee