Elu

Timothy tehnikahuvi avaldus õige varakult (1)

Rando Tooming, 4. mai 2012, 07:00
Timothy põhikooli lõpetamisel koos õe, ema ja isaga.  Erakogu
Kuidas oivikuks saadakse, Timothy öelda ei oska, kuid lausub, et ilmselt on üks suuri tegureid sündimine normaalsesse perekonda. "Vanemad pole mind kunagi vägisi suunanud, pigem loonud võimalused igasuguste huvide tekkeks," arutleb ta.

Meenutades, et näiteks tema ema Piret on suur lugeja, kes maast madalast Timothy ja tema õe Lilith Sylvia Daisy (19, lõpetab kevadel Gustav Adolfi gümnaasiumi) ikka raamatukokku kaasa võttis. "Ema laenas raamatuid ja meie laenasime siis ka. See tundus õige ja normaalne." Õest on nüüdseks saanud humanitaar nagu ema Piretki, Timothy aga kõnnib pigem isa Veiko jälgedes. Küsimusele, kuidas nooruses tugeva keemikuna tuntud isa tema arengut kõige rohkem on suunanud või arendanud, vastab Timothy: "Keemiakatseid saan ma teha kooli hästi sisustatud keemialaboris, kokkuleppel keemiaõpetajaga. Isaga koos panin aga juba väiksest saati arvuteid kokku. Samuti meeldis mulle arvutijuppidest igasugu asju ehitada. Nii et IT-maailma tutvustamisel on ta küll olnud minu suur juht ja õpetaja." Timothy on oma IT- ja tehnikaalaste teadmiste üle silmanähtavalt uhke.

Veiko Tamm ei suudagi täpselt meenutada, millises vanuses ta aru sai, et pojal reaalainete peale keskmisest suurem anne on. "Ikka üsna varakult lisandusid Timmu raamatute sekka noortele teadushuvilistele mõeldud teosed ja samuti juba varakult tõrjusid multifilme tema telesaadete ringist välja Discovery teadus- ja dokumentaalfilmid [erilised lemmikud "Mythbusters" ("Müüdimurdjad") ja "Brainiac"]."

Samuti ilmutas Timothy igasugust konstrueerimis- ja ehitamishuvi. "Arvutite kokkupanek oli tal käpas juba paar aastat pärast kümnendat eluaastat. Aga otsest tagantutsitamist pole me teinud ja ta saab ise valida, milline teadusharu see kõige lemmikum on – nagu öeldakse, et kes tahab saada kitarristiks, ei sest tee ka piitsaga viiulikunstnikku," lausub Veiko Tamm.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee