Eesti uudised
Õhtulehe video!

KUKKUS LÄBI! Noorsotside meeleavaldusele Toompeal tuli neli inimest (39)

Viljar Voog, 2. mai 2012 15:40
Foto: Viljar Voog
„Noored Sotsiaaldemokraadid ootavad täna kell 14 üliõpilasi ja kõiki teisi noori Toompeale, et saata spetsiaalselt selleks valmistatud seadeldisega valitsuserakondadele signaal senise kõrgharidusreformi menetlemise kohta." Nõnda oli kirjas täna hommikul noorsotside poolt välja saadetud pressiteates. Lõpuks ilmus meelt avaldama neli inimest.

Kui kell Toomkiriku tornis lõi teist päevatundi ei olnud Toompea lossi ees peale ootavate ajakirjanike mitte kedagi. Viis minutit hiljem saabus Noorte Sotsiaaldemokraatide president Lauri Läänemets kaasas eelpoollubatud seadeldis, vaatas ajakirjanikele otsa ja küsis: „Aga kus üliõpilased on? Ei olegi?"

Kui üliõpilasi pole, tuleb leppida nende eellastega. Nähes Riigikogust väljumas õpilaste ekskursioonigruppi läheb Läänemets neile seletama, mida noorsotsid Toompeal tegemas on. Vaevalt saab mees aga oma juttu alustada, kui juba utsitab õpetaja gruppi edasi liikuma. Mõned siiski törtsutavad seadeldist, mis sai ristitud „Üliõpilase hääleks".

Nii siis veedavadki neli noorsotsi aega Riigikogu ees isekeskis. Kui lõpuks kaks üliõpilast istungit kuulama lähevad, kuulevad sotsid, et ilmselt suuremat rahvamassi tulemas ei ole. Selle peale lubab Läänemets järgmisel meeleavaldusele ka oma organisatsiooni liikmed välja ajada.

Siis lubas ta kaasa võtta ka rohkem „Üliõpilase hääli". Masina maksumuseks ütleb mees viis eurot, mis oli vaja välja käia romulast saadud autopasuna eest. Energiat saab masin vanast rolleriakust, mis nagu kastid ja lülitigi oli saadud tasuta.

Samal teemal

11.01.2015
TV3 | Noorsotside pikett koalitsioonipartneri peakorteri ees tekitas segadust. Ossinovski närviliselt: "Ma ei tea sellest mitte midagi!"