Justin ja Epp Petrone (Aldo Luud)

Justin Petrone kritiseerib oma blogis sügavalt seda, et tema abikaasat Epp Petrone'i ei võetud möödunud kevadel Eesti Kirjanike Liidu liikmeks.

"Epp tegi avalduse Kirjanike Liitu astumiseks, kuid see lükati tagasi. Kirjanike Liidus on keegi, kellele ta ei meeldi," avaldab Justin Petrone oma blogis arvamust.

Petrone'i sõnul on ajad muutunud ning Eesti populaarsemad teosed ei tule enam Kirjanike Liidu autoritelt, vaid tema sõnul troonivad Eesti raamatute esikümnes näiteks kokaraamatud ja tihtipeale "Minu" sarja raamatud. Praegu on Apollo raamatupoe number üks teos "Minu Supilinn" ja number kaks "Minu Sitsiilia".

Petrone'i arvates tunnevad Kirjanike Liidu liikmed, et need, kes kirjutavad "Minu" sarja raamatuid, pole tegelikult kirjanikud. "Andke andeks, mulle ei lähe korda, kes raamatu autor on, olgu ta Omaani kruiisilaeval töötav naine või aktivist Mongoolias, nii kaua, kuni raamat hea on," arvab Petrone. 

"Kui Epp uuris ühelt liidu liikmelt (ja populaarselt autorilt), kuidas on võimalik saada Eesti Kirjanike Liitu, anti talle teada, et ühinemine sõltub sellest, "kellega juua ja magada" Nii et ilmselt tuleb seda süüdistada," kirjutab Petrone.

Justin Petrone tunnistab, et on isegi mõelnud Kirjanike Liitu astumise peale, kuid avaldab arvamust, et suure tõenäosusega teda vastu ei võeta.

Kui küsida Epp Petrone'ilt, mis võis olla põhjuseks, et teda liitu ei võetud, tunnistab Petrone, et ta tõesti ei tea. Samas ei välista ta seda, et võib kunagi uuesti katsetada sellega liitumist: "Never say never!" (Ära iial ütle iial!)

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis