Raha

Õlletootjat nörritab alkoholiaktsiisi tõstmine (28)

Toimetas Sander Silm, 27. aprill 2012, 11:46
Saku Õlletehase juhti Margus KasteinFoto: Peeter Langovits/Postimees
Saku Õlletehase juhti Margus Kasteini ärritab riigi otsus tõsta järgnevatel aastatel alkoholiaktsiisi, seda enam, et riik pole tootjatega sellel teemal isegi mitte vaevunud dialoogi pidama.

"Taaskord oleme olukorras, kus riik võtab olulisi maksualaseid ja tarbimiskäitumist muutvaid otsuseid vastu ilma igasuguse dialoogita tootjate ja erialaliitudega. Alles see oli, kui 2012. aasta veebruaris aset leidnud aktsiisitõusust teavitati meid 2011. aasta oktoobris - kõigest kolm kuud varem! Tänasel ärimaastikul seavad sellised ootamatused tootjad kaupmeeste ees tugeva surve alla ning jätab riigi maksupoliitikast väga hektilise ja läbimõtlemata mulje," kommenteeris valitsuse otsust tõsta lähiaastatel alkoholiaktsiisi Margus Kastein.
 
"Kutsun valitsust üles suuremale koostööle ettevõtetega. Saku on valmis kasvõi homne päev kohtuma ja selgitama, mida tähendab 5% aktsiisitõus aastas, kuidas see kohalikku õlletööstust, riigi majandust, toodete hindu ja tarbimist mõjutab. Samuti oleme valmis pakkuma välja omalt poolt väga selged sammud, kuidas alkoholi suhteline kättesaadavus ning mõju ei suureneks," lisas ta.

Õlletootja sõnul peaks Rahandusministeerium nimetama asju nende õigete nimedega. "Alkoholiaktsiisi tõstetakse selleks, et täita eelarveauke. Kui üldiselt hinnad tõusevad, siis ei ole põhjust arvata, et alkohol suhteliselt odavneks ka ilma riigipoolse aktsiiside kallale minekuta," ütles ta.

Samal teemal

26. aprill 2012, 14:50
Alkohol muutub järgmistel aastatel veelgi kallimaks

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee