SÜÜPINGIS: Andrus Sukles. Foto: MATI HIIS
Teet Teder 21. aprill 2012 09:00
Palgamõrva tellimises süüdistatava Andrus Suklese lapse ema tunnistas eile Harju maakohtus, et Sukles laenas temalt 1000 eurot. Väidetavalt oli see raha, mille Sukles palgamõrvarile ettemaksuks andis.

26. augustil võttis Andrus Sukles ühendust Jane Saksiniga, et küsida 1000 eurot laenu. "Ei, ta ei öelnud, ma ei küsinud ka," vastas Saksin pärimisele, kas Sukles ütles, milleks ta raha vajab. 1000 eurot andis Saksin sularahas.

Lembitu Kitt tunnistas kohtus, et võttis ise Suklesega ühendust, kui kuulis, et Sukles äripartner Tullio Liblikult võlga nõuab, ja soovis suure tulu lootuses probleemid lahendada. "Ma ei ole näärivana. Kui ta (Sukles) oleks raha kätte saanud, siis 30 protsenti. Mis seal oli, 15–20 miljonit," vastas Kitt küsimusele, millisest tasust jutt käis.

Dokumente, mille põhjal Liblikult raha nõuda, Kitt nägi, aga ei süvenenud neisse. Koostöölepet või volitust tal MaxKinnisvara või Suklesega ei olnud ning ta ei saanud ka ettemaksu. Isegi bussipiletit ei ostnud Sukles Kittile Saaremaale sõiduks. Kitti vihastas, et Liblik temaga kohtuma ei nõustunud ja politsei Suklese vahistas, pärast mida helistas Kitt Liblikule viimast korda. "Parajaks kitserajakaks nimetasin teda. Mul on piinlik, et selline mees on saarlane."