Juhtkiri

Rongipeatused kaovad taas vaikselt?  (7)

ÕL , 19. aprill 2012 07:00
Nõmme elanikud on ärevil, sest sealkandis on käimas küsitlus teemal «Kas pooldate Järve jaama likvideerimist?». Kuuldavasti on plaani taga Järve Keskuse soov kaubanduskeskuse laiendamisel ehitada selle külge ka rongijaam ning sel juhul ei tasuvat sel lõigul Rahumäe ja Järve peatuste pidamine enam ära. Ühe nördinud nõmmelase pöördumisel Elektriraudtee poole kinnitas ettevõte, et kuni maikuuni tehakse uuringuid ja seejärel võetakse vastu otsus. Plaani olemasolu möönis ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi raudteeliiklusega tegelev ametnik.

Eesti Raudtee tütarfirma EVR Infra veebruaris käivitatud riigihankes platvormide kohandamiseks eurokõrgusele otsiti ehitajat kaheksale peatusele vahemikus Lillekülast Laagrini. Kuiv fakt, et ses vahemikus on tegelikult üheksa peatust. Siit saame vaid järeldada, et vähemalt ühe peatuse sulgemine on tegelikult juba otsustatud ja nii käega katsuda, et platvormi kõrgust pole enam mõtet euronormidele vastavaks viia.

Järve ja Rahumäe elanike seisukohalt muutub linnasaamine kahtlemata problemaatilisemaks. Olgugi bussipeatused suhteliselt lähedal, on rongiühendus mitu korda kiirem, samuti kaotavad need, kel vaja näiteks tööle saada pigem Balti jaama lähedasse kesklinna piirkonda. Seda on vaevalt loota, et keegi viitsiks näiteks praeguse Rahumäe jaama juurest tulevikus paarkümmend minutit Järve Keskusesse kõndida ja sealt rongile minna. Pigem astutakse bussi peale, rongid jäävad tühjemaks ja Elektriraudteel jääb hulk piletitulu saamata. Veider, kas ettevõte selle peale tõesti ei ole mõelnud? Või kompenseerib piletimüügist tuleneva kahju see, et ei pea tulevikus enam panustama perroonide korrashoidmisele?

Kahju, kui kaob midagi ammu omaseks saanut ja seejuures kohalike elu keerulisemaks muutub. Nagu viimasel ajal seda teenuste-institutsioonide inimeste juurest eemaldumist ja riigi õhemaks viilimist veel vähe oleks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee