Õhtulehe video!

Iivi Anna Masso: palgalõhe on probleem, kuid sookvoote ma ei toeta (12)

Karoliina Vasli 11. aprill 2012 13:01
Ühiskonnateadlane Iivi Anna Masso ütleb, et sookvoote ta ei toeta, kuid leiab, et hoiakutega tuleks tõsist tööd teha. "Et naiste puhul, kes julgevad midagi öelda, ei hakata neid maha tampima, et mis bitch tema on..."

Masso sõnutsi hiljutine majanduskriis vaid süvendas soolist palgelõhet. "Kui kõigil on raske, siis neil, kes algusest peale kehvas olukorras, neil läks veel kehvemaks." Ta ütleb, et palgalõhe probleemi ei saa kindlasti ebaoluliseks pidada. Paljuräägitud sookvoote ta aga ei toeta.

"Meid on nii vähe. Meil on teatud aladel nii vähe häid spetsialiste, et meil on oluline igas olukorras valida sobivaim inimene, on see siis mees või naine." Ta rõhutab, et kõige tähtsam on just kompetents. Masso sõnutsi on oluline õppida nägema, et kompetentset naist tuleb võtta tõsiselt.

Viidates hiljutisele TTÜ reklaamkampaaniale "ülikoolist leiab normaalse mehe" sõnab Masso, et hoiakute vildakust on palju. Ta ei leia, et reklaam oleks naljakas olnud. "Kas üks suur ja tõsine ülikool tahab end näidata tõsisena või mitte," arutleb ta.

Masso loodab, et just noor põlvkond oleks julge ja tüdrukud julgeksid end ise maksma panna.

#g_2174#