Eesti uudised

Kaugtöö päeval tehakse tööd väljaspool kontorit 

Toimetas Kristin Aasma, 4. aprill 2012 14:48
Foto: Corbis/Scanpix
31. mail toimub Eestis Kaugtöö päev, mis tähendab, et inimesi kutsutakse üles töötama kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades väljaspool kontorit. Päeva eesmärgiks on suurendada ühiskonna teadlikkust võimalustest ja eelistest, mida kaugtöö nii töötajatele kui ka ettevõtetele pakub.

„Tööd tehakse tänapäeval mobiilsetel seadmetel: sülearvutites, tahvlites ja nutitelefonides. Ometigi istub enamik inimesi hommikust õhtuni kontorilaua taga, sest minevikus oli see ainuke võimalus töö tehtud saada," rääkis Microsoft Eesti juht Rain Laane. „Kaugtöö päeval saab järele proovida, milliseid võimalusi pakub tänapäeva tehnoloogia töö tegemiseks kõikjalt."

Laane lisas, et näiteks Microsoft Eesti töötajad teevad kaugtööd näiteks 50 protsendi ulatuses ning säästetud raha, suurem paindlikkus ja tõhusus ning inimeste rahulolu kasv on tuntavad.

Elioni äriklientide segmendijuht Martin Ranna sõnul pakuvad hetkel vaid 5-6 protsenti kõikidest üle 5 töötajaga ettevõtetest oma töötajatele mugavaid kaugtöö võimalusi. "Teenusepakkujad on viimasel paaril aastal toonud turule mitmeid selliseid lahendusi, mis toetavad töö tegemist kontoriseinte vahelt väljas," ütles Rand.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee