Eesti uudised

Lastefond annab TÜ kliinikumile üle mitu tarvilikku aparaati 

Toimetas Sander Silm, 29. märts 2012, 10:23
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annab täna pidulikult TÜ naistekliinikule üle hapnikublenderid, loote tsentraalse jälgimise süsteemi ja bilirubiinimõõtja.

Tartu Kaubamaja korraldas veebruaris sõbrakuu raames heategevusliku Like-märkide müügi, mille tulu eest koos 3M Eesti abiga osteti lastekliinikusse bilirubiinimõõtja ehk kollasuse analüsaator, teatas fond.

Kollasuse analüsaator võimaldab naha kaudu määrata kollasuse taset. See mõõdab veres sisalduvat bilirubiini taset ning ei ole lapsele valus. Analüsaatori hind oli üle 3500 euro ning üle poole maksumusest tuli kaubamaja märgimüügi tulust. Kokku müüs Tartu Kaubamaja 50-sendiseid märke ligi 4000 tükki.

Naistekliinik saab täna endale loote tsentraalse jälgimise süsteemi, mis abistab arste oluliselt rasedate jälgimisel ning annab kohe märku, kui midagi peaks patsiendi või loote seisundis muutuma. Nii jõuab abi kiiremini selle vajajani.

Jälgimissüsteemi muretsemisele aitasid kaasa Selver kampaaniaga 2Koos on kergem", Kanal 2 saade "jõulusoojus", Nores Plastic, TÜ ASK Fitnessklubi ja Meediaprotaal. Süsteemi väärtuseks on ligi 45 000 eurot, millest poole kattis Tartu Ülikooli Kliinikum.

Üle antakse ka hapnikublenderid, mis on ostetud koostöös Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondiga ja Kanal 2 saate "Jõulusoojus" abiga. Hapnikublendereid muretseti kokku 19 tükki kogusummas 27 000 eurot. Neli blenderit jääb TÜK Naistekliinikusse ning 15 lähevad teiste maakondade sünnitusosakondadesse.

Lastefond tänab südamest kõiki abistanud organisatsioone ja annetajaid, kes abistasid vajalike aparaatide muretsemist!

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee