VIDEO: bussijuht peksis kodutut jalgadega, kui too ähvardas bussi põlema panna (232)

Karoliina Vasli 26. märts 2012 14:10
Eile päeval salvestas üks inimene Pirita teel sõitnud Tallinna autobussikoondise (TAK) bussis klipi, kus näha, kuidas bussijuht asotsiaali jalgadega lööb. Tööandja bussijuhi käitumist heaks ei kiida, kuid nendib, et antud kodutu näol on tegu ohtliku toksikomaaniga.

"Tegemist on toksikomaani tunnustega hälbelise käitumisega Volodja nimelise isikuga, kes on eelkõige Lasnamäe bussisõitjatele ja bussijuhtidele mitu aastat tuttav oma agressiivsusega," selgitas TAKi avalike suhete juht Sirje Roht Õhtulehele. "Selle tugevalt atsetooni ning liimi järgi lõhnava meeskodaniku käitumise tõttu on aeg-ajalt tekkinud üliemotsionaalseid konfliktsituatsioone, kuna sõitjad on tema bussi sisenemisest äärmiselt häiritud ja ta ei allu ka bussijuhtide korraldusele bussist väljuda."

Volodja on korduvalt bussi tulnud süttivate ja plahvatusohtlike ainetega. "Bussijuhid on teda korduvalt bussist eemaldanud, mille peale on ta muutunud järjest agressiivsemaks. Selle agressiivse sõitja ähvardused on viinud selleni, et ta on lubanud ennast koos bussiga põlema panna, hoides ühes käes atsetoonipudelit ja teises välgumihklit. Sellega on ta korduvalt ohtu seadnud teiste bussisõitjate, aga ka bussijuhi ja reisisaatja turvalisuse. Ka eile olid tal pudel ja tikud kaasas ja käis pool päeva ühest bussist teise."

Roht nendib, et füüsilise jõu kasutamist ei saa õigustada ja eilne juhtum oli kahetsusväärne. Ta ütleb, et loomulikult peaks asjaga tegelema politsei ja mupo, kuid seegi pole ideaalne lahendus. "Kahju on sellest, et lahendust niisuguste inimeste jaoks ei paku ükski ametkond. Meie bussijuhid ütlevad, et kutsuvad küll politsei ja mees viiakse ära, kuid tunni-kahe pärast on ta jälle tänaval tagasi. Mis aga kõige hullem – ta tuleb uuesti bussi ning lubab end koos bussiga põlema süüdata, kui keegi peaks teda hakkama välja ajama."