Eesti uudised
TV3 video!

Rondik: Kreekale leitakse kohe raha, ent õpetajatele öeldakse, et teistel on ju ka hulga väiksem palk (145)

Toimetas Marge Sillaots, 9. märts 2012 20:56
Tänase päevaga lõppes taasiseseisvusaja suurim streigilaine, millest võttis osa 16 000 pedagoogi. Haridustöötajate liidu juhi Sven Rondiku sõnul laabus kõik rahulikult, kuid läbirääkimised palgatõusu nimel jätkuvad. Kui aga streigil soovitud tulemust pole, võetakse kasutusele karmimad meetmed.

Rondik tõdes "Seitsmestele uudistele", et teda rõõmustas, et streigist võttis osa nii palju õpetajaid ning streik ise jõudis üldsuseni. Suur töö on aga veel ees, sest haridusminister Jaak Aaviksoo 2013. aastaks lubatud 700-eurose palga alammäär õpetajaid ei rahulda. Mingi selgus peaks saabuma septembris, kui hakatakse koostama tuleva aasta riigieelarvet.

Samal teemal

"Kui meil on vaja Kreekat abistada /.../ ja 250 miljonit leida on nagu ühe päeva küsimus, siis õpetajate töötasu küsimustes tuleb alati välja, et vaadaku, teistel on ju ka hulga vähem ja kuskilt raha ei saa," rääkis Rondik.

Haridustöötajate liidu juht loodab, et läbirääkimised kulgevad edukalt ning tänavale tulla pole enam vaja.

Suhtekorraldaja Ivo Rull sõnas streiki kommenteerides, et õpetajate ja transporditööliste streigid olid kui öö ja päev. "Siin on, nagu ma arvan, Harri Taligal ja Peep Petersonil väga palju õppida Sven Rondikult, kes väga rahulikult, väga argumenteeritult ja väga järjekindlalt tegelikult õpetajate nõudmised ja need võimalikud katteallikad välja tõi."

Õpetajate streik üldiselt oli Rulli arvates pedagoogidele omaselt väljapeetud ning massiliselt mõjus – kõik, mida taheti öelda, öeldi välja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee