Eesti uudised
Õhtulehe video! Galerii!

Palgatõus tundub õpetajatele utoopiana: "Ei usalda enam!" (48)

Viljar Voog, 7. märts 2012 14:52
Foto: Viljar Voog
Õpetajate meeleavaldusel Tallinnas Vabaduse väljakul kiideti haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksood, et lõpuks on ümmarguse jutu asemel rääkima hakatud kindlatest numbritest, kuid kindlasti ei olda ministri pakutavaga nõus. „Ei usalda enam!" ütles üks palgatõusu ootel õpetaja Õhtulehele.

„Jää on liikuma hakanud," rõõmustab kätt õpetajate ja valitsuse vahelise suhtluse pulsil hoidev Haridustöötajate Liidu esimees Sven Rondik, et Jaak Aaviksoo ütles eile välja esimese kindla palgatõusunumbri: 700 eurot miinimumpalgaks 2013. aasta jaanuarist.

Samal teemal

Läbirääkimistel on aga arenguruumi siiski küllaga, sest selle numbriga kindlasti rahule ei jääda, ütleb Rondik. „Kui järgmiseks aastaks on majandusministeeriumi prognoos keskmiseks palgaks 918 eurot, siis 700 ja 918 - vahe on päris suur. Ja see on järgmiseks aastaks!" sõnab mees.

Juhan Kivirähki arvates oleksid Aaviksoo ja valitsuse sõnad kõlanud siiramana, kui palgatõusunumbreid oleks pakutud enne streigiplaane. „Praegu oli näha, et valitsus tuli oma sõnumitega välja selle streigi surve all ja see on esialgu pelk lubadus," ütleb mees.

Streigi kohta ütles Kivirähk: „Muidugi meeldiks ka mulle, kui kodanikuühiskond ärkaks nii, et ei oleks vaja streikida ja transporti kinni panna, aga kui ei kuulata, siis tuleb kuidagi kuulama panna!"

Kuula streikivate õpetajate arvamusi ülevalasuvast videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee