Eesti uudised

Evelin Ilves: erivajadustega inimene peab kolmekordselt pingutama (13)

Toimetas Karoliina Vasli, 5. märts 2012 17:23
Evelin Ilves noort sportlast Jorgen Liivi õnnitlemas.Foto: Rene Riisalu/Presidendi kantselei
Evelin Ilves ja endine kümnevõistleja Erki Nool külastasid täna Tallinna Tehnikakõrgkooli, et tunnustada eelmisel aastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia pälvinud kuulmispuudega kergejõustiklast Jorgen Liivi.

Kohtumisel kehakultuuri-, arhitektuuri- ja keskkonnatehnikateaduskonna üliõpilastega esitati Evelin Ilvesele ja Erki Noolele palju küsimusi nii tippsportlase elu kui ka harrastusspordi ja tasakaalustatud toitumise kohta.

Evelin Ilves ütles, et kõik sportlased, keda noore sportlase preemiaga on tunnustatud, on kahekordselt tublid - seda nii oma spordialal kui õppimises. "Aga erivajadustega inimene peab kolmekordselt pingutama ja ennast ületama, nagu Jorgen Liiv, kes on hoolimata kuulmispuudest saanud hakkama tavakoolis nii hästi õppimisega kui ka heade saavutustega kergejõustikus. Selline eneseületus on tuhat korda tunnustust väärt," sõnas Evelin Ilves.

Erki Nool, kes rääkis üliõpilastele oma sportlasetee tõusudest ja mõõnadest, sõnas, et tippu jõudmine tulebki vaid suure töö ja enesekindlusega. "Harjutamine, ja seda igal alal, mitte vaid spordis, on saavutuste alus," ütles Erki Nool, samas rõhutades, et kõik ei saagi tipus olla, tervise ja enesetunde jaoks on igaühel oluline tegeleda ka harrastusspordiga.

Evelin Ilves külastab traditsiooniliselt noore sportlase preemia laureaatide koole koos mõne Eesti tippsportlasega, tunnustades nõnda preemia laureaati ning tema kooli.