Eesti uudised

Õpetajate tööseisakust on saanud streigilaine: seiskub pealinna transport, streigid ka mujal (255)

Toimetas Kristin Aasma, 2. märts 2012 14:54
Streik seiskab naistepäevaks Tallinna ühistranspordiliikluse.Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Täna tööandjatele edastatud streigiteadete kohaselt peatab Transpordi Ametiühing järgmisel neljapäeval pealinna bussi-, trammi- ja trolliliikluse. Ühistranspordi seisak kestab terve päeva, alustades hommikul kell 4.00 ja lõpetades öösel kell 2.00. Lisaks toimuvad toetusstreigid ka Paides, Pärnumaal, Narvas ja Saaremaal.

Trammi-, trolli- ja bussijuhid teevad toetusstreigi õpetajate palganõude toetuseks ning kollektiivlepinguseaduse muudatuste vastu, mis seab ohtu transporditöötajate palgad, puhkused ja sotsiaalsed tagatised. „Nagu raudteel, on ka ühistranspordis kollektiivlepingutel ülisuur tähtsus ja neid tuleb valitsusel austada," selgitas toetusstreigi põhjuseid Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson.

Samal teemal

Lisaks on neljapäeval plaanis neljatunnine toetusstreik Paides ja Pärnumaal, mis mõlemad häirivad bussiliiklust, kuid ei katkesta seda täielikult.

Transpordi Ametiühingu toetusstreigid saavad alguse esmaspäeval Narvas, kus hommikupoolikul korraldavad viietunnise streigi sealsed bussijuhid. Katkestus halvab linnaliinid ja Narva Bussivedude poolt teenindatavad maakonnaliinid. Esmaspäeval toetavad streikijaid ka mitme ettevõtte autojuhid, kes panevad tuuleklaasile streigiteated, kuid reaalset streigikahju ei põhjusta, ja Rakvere bussijuhid, kes teevad kell 9 töökohal pooletunnise toetuspiketi.

Teisipäeval tabab streigilaine Saaremaad, kus kohalikud bussijuhid korraldavad toetusstreigi päeval kell 12-13. Tegu on sümboolse streigiga, kus reisijad reaalselt kannatama ei pea.

Kolmapäeva hommikul kell 8.00 korraldavad Tartu kiirabitöötajad töökohal toetuspiketi, tuletades sellega meelde ka enda vastuseta palganõudeid. Kell 9.30 jätkavad piketiga Tartu bussijuhid.

Streigilaine lõpetavad reedel kahe maakonna teetöötajad, kes kaaluvad päevast tööseisakut, mis jätaks lumiseks kõik nendes maakondades asuvad riiklikud maanteed. Läbirääkimised streigi tegeliku kestuse üle veel käivad.

Samal teemal

06.02.2012
Ametiühing: Tallinna ühistranspordi streik toimub 75protsendilise kindlusega
05.02.2012
Päästealatöötajad toetavad õpetajaid: IRL keskendub lahenduste otsimise asemel ähvardustele
04.02.2012
Pahased rongireisijad: toetusstreigiga rikutakse tööinimeste päev
02.02.2012
STREIK! 8. märtsil ei veere Eestis ükski vagun