Eesti uudised

Mõrvatud taksojuhi lesk: iga päev mõtlen sellele hirmsale õhtule! (25)

Arvo Uustalu, 1. märts 2012 06:58
SÜÜMEPIINAD?: Kas Kabanov ja Karanets oma teo pärast ka süümepiinu tunnevad, seda nende liikumatutest nägudest kohtusaalis välja ei lugenud. Foto: Aldo Luud
Kohus mõistis taksojuhi tapnud meestele 17 ja 20 aastat vangistust

"Meestel ei liikunud kohtuotsust kuuldes näos ükski närv. Nõnda külmaverelised mõrvarid võivad ära istuda kümme, kakskümmend või kolmkümmend aastat, aga nad jäävad ikka samasuguseks," usub mullu aprillis tapetud Viljandi taksojuhi lesk.

Viljandlanna Katrin ütles eile Õhtulehele, et on rahul oma mehe mõrvaritele mõistetud pikkade vanglakaristustega, kuid tema abikaasat tagasi see ei too.

"Pole päevagi, mil ma sellele aprillipäevale mõelnud poleks, kuid edasi elama ju peab," ohkab ta.

Ootasid eluaegset vanglakaristust

Eile hommikul kohtuotsuse kuulutamise eel olid taksojuhid juba varakult kohal.

Samal teemal

Kümmekond minutit enne poolt kümmet peatub Viljandi kohtumaja ees ametivärvides auto, millest taksojuhtide terava pilgu all väljuvad Viktor Kabanov (29) ja Andrei Karanets (25), keda eskordivad neli politseinikku.

"Mida pikema karistuse Kabanov ja Karanets saavad, seda rohkem on neile elupäevi jäänud. Kambersüsteemiga vangla on nagu kuurort, kahju, et Rummu vanglat enam ei ole," arutlevad taksojuhid ja arvavad, et nõnda jõhkrate kuritegude eest võiks eluaegse saada.

"Igaüks meist võinuks tol õhtul Jüri asemel olla. Need mõrvarid olid meil ju püsikliendid, kes on vist kõigiga meist sõitnud. Ega Jüri osanud neid ka karta, kui nad sel õhtul tema auto tagaistmele istusid," räägivad sohvrid Tanel, Tõnis ja Rein.

Üks taksojuhtidest tõdeb, et ta võiks kohtusaalis mõrvaritele ka võlakirja nina ette lükata, sest päev enne saatuslikku aprilliõhtut olid nood talle sõidu eest viis eurot võlgu jäänud.

Kohtuotsust on kuulama tulnud ka taksojuht Eeri, kes 1998. aastal Suure-Jaanis seitse noahoopi sai. "Minu pussitaja saadeti vangi üheksaks aastaks. Kaua ta väljas olla ei saanud ja istub jälle trellide taga. Sellised mehed ei muutu," arvab ta.

Mõrvarite bravuurikus oli kadunud

Kui trellitatud politseiauto taksojuhi mõrvaritega 14. veebruaril Viljandi kohtumaja ees peatus, kosius sellest süüdistatavate lärmamist ja teel kohtumajja karjus üks neist teleajakirjanikule bravuurikalt: "Korista kaamera ära!"

Eile oli bravuurikus kadunud.

Kohtusaalis kuulasid mõrtsukad neile tehtud otsust mittemidagiütleva ilmega. Viktor Kabanov peab trellide taga olema 20, Andrei Karanets 17 aastat. Ka tuleb neil tasuda menetluskulud, 7369,5 eurot.

"Kohtuotsusega oleme rahul," ütlevad taksojuhid kohtumajast väljudes.

Kabanov ja Karanets astuvad kibekiiresti taas trellitatud autosse, mõlemal käes torrukeeratud kohtuotsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee